Binance’den Son Dakika Kararı: Bu Altcoin’ler İçin Para Yatırma İşlemleri Durduruldu!

Kripto dünyası 2022 yılı boyunca düşüşlerden, iflaslardan ve dolandırıcılıklardan payına düşeni aldı. Ancak, bu sorunlardan bazılarının 2023 yılında da sektörü rahatsız etmeye devam ettiği görülüyor. Belirli bir proje olan Multichain (MULTI), çeşitli faktörler nedeniyle önemli bir gerileme ile karşı karşıya kaldı. Bir düğüm yükseltmesi sonucunda kullanıcılar fonlarını tahsil edemediğinde büyük ölçekli bir satış meydana geldi. Buna ek olarak, ağın yöneticilerinin kayıp olduğuna dair söylentiler yayıldı. Bu da borsaların durum hakkında daha temkinli ve dikkatli olmasına neden oldu.

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, duruma yanıt olarak proaktif önlemler aldı. Firma, köprülü ağların bir parçası olan birkaç token için mevduatların geçici olarak askıya alındığını duyurdu.

Bu karar, Multichain ekibinin henüz gerekli açıklamaları yapmamış olması nedeniyle alındı. Binance bugün, aşağıdaki token çiftleri için para yatırma işlemlerini askıya aldı. POLS-BSC, ACH-BSC, BIFI-FTM, SUPER-BSC, AVA-ETH, SPELL-AVAXC, ALPACA-FTM, FTM-ETH, FARM-BSC ve DEXE-BSC. Changpeng Zhao liderliğindeki borsa, mevduatların ancak Binance Multichain ekibinden biraz netlik kazandıktan sonra yeniden açılacağını doğruladı.

“Multichain ekibinden netlik beklerken, aşağıdaki köprülü token-ağ için para yatırma işlemlerini geçici olarak askıya alacağız.”

Peki Ama Multichain’de Gerçekten Neler Oluyor?

Multichain protokolü, blok zincirleri arası iletişimi kolaylaştırmak amacıyla Temmuz 2020’de kurulmuştur. Singapur merkezli protokol hızla ilgi gördü ve önemli kilometre taşları elde etti. Kilitlenen toplam değer olarak 1,59 milyar doları başarıyla aştı. Protokol, 2022’nin başlarında 10,5 milyar dolarlık en yüksek TVL değerine bile ulaştı.

Ancak, perde arkasında işler o kadar da iyi gitmiyordu. Çok sayıda kullanıcı, başlangıçta beklenenden daha uzun süren bir arka uç düğüm yükseltmesiyle bağlantılı olarak fonlarına erişimde zorluklar yaşadıklarını bildirdi. Yükseltme sürecinin uzaması, bu süre zarfında fonlarını geri alamayan kullanıcılar arasında gecikmelere ve öfkeye neden oldu. Topluluğun bir üyesi Multichain Discord kanalına şunları yazdı.

“Bazı rotalar (Kava, zkSync, Polygon zkEVM) geçici olarak askıya alındığı için çoğu rota her zamanki gibi çalışıyor. Etkilenen tüm işlemler yükseltme tamamlandıktan sonra ulaşacaktır. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı içtenlikle özür dileriz.”

Yukarıda bahsedilen köprü yollarının hala faaliyette olmadığı unutulmamalıdır. Ayrıca, Multichain’in kurucu ortağı ve CEO’su Zhao Jun’un potansiyel tutuklanması veya yokluğu hakkında söylentiler ortaya çıktı. CEO’nun soruşturulabileceğini veya kayıp olabileceğini öne süren bu iddialar, proje etrafındaki hakim düşüş eğilimine katkıda bulundu. Ek olarak, MULTI günlük %15,43’lük bir düşüşle 4,75 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.