Şubat 15, 2022

Binance’den Kritik Hamle: Yeniden Markalaşma Gerçekleşti!

Kripto para borsası Binance’in katman-1/temel blok zinciri olan Binance Smart Chain (Binance Akıllı Zinciri – BSC), büyük bir yeniden markalaşma ve genişleme hamlesini duyurdu.

Yakın zamanda yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in blok zinciri Binance Smart Chain (BSC), ekosistemin BNB token’ına benzer bir şekilde kendisini “Build and Build” anlamına gelecek olan BNB Chain olarak yeniden adlandıracak.

“Topluluğu inşa et ve topluluğun inşa etmesine izin ver. Build’N Build.”

BNB Chain iki bölümden oluşacak: Daha önce Binance Chain olarak bilinen BNB Beacon Chain; ve BNB Smart Chain, eski adıyla BSC. BSC, akıllı sözleşmelerin yürütüldüğü Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumludur ve diğer blok zincirlerine erişmek için bir merkez görevi görür.

Binance bu büyük değişikliği şu şekilde duyurdu:

“Binance Chain ve Binance Smart Chain, BNB Chain’i oluşturmak için birleştirildi. BNB Chain, MetaFi konseptiyle dünyanın paralel sanal ekosistem altyapısını inşa edecek. ‘Build and Build’ (eski adıyla Binance Coin) anlamına gelen BNB, BNB Chain’deki işlemlerinde “yakıt oalarak” kullanılacak blockchain gas token’ıdır.

BNB Chain ile yeni bir sayfa açılıyor

Platformun yeni ismi, Binance’in BNB token’ıyla bağlantısını vurgulayacak ve kullanım durumlarını öne çıkaracak. Kripto para birimi, BNB Chain’de bir gas token’ı olarak kullanılmaya devam edecek.

BNB, BNB Chain’in yönetim token’ı olacak ve sahiplerine ekosistemin gelecekteki yönünü belirleyen konularda oy verme hakkı verecek. Binance ayrıca topluluğa, BNB’nin artık bir borsa parası olmadığını ve Binance Coin olarak değil, tüm Binance ve BNB ekosisteminin simgesi olan BNB olarak anılacağını da belirtmek istiyor.

Ek olarak, BNB Chain’deki doğrulayıcıların sayısı 21’den 41’e çıkarılacak. Bu, Binance’in blok zincirinin diğer ağlar gibi adem-i merkeziyetçi olmadığı ve borsayı hala kontrol ettiği yönündeki eleştirileri yatıştırmak için yapılmış bir hareket olarak görülüyor. Binance’in kendi adını BNB Zincirinden kaldırması bu duruma işaret ediyor.

Ancak bütün bu değişiklikler, platformda gerçekleştirilen düzenli “rug pull” dolandırıcılıkları ve zayıf proje güvenliğinden kaynaklanan bilgisayar korsanlığı olayları da dahil olmak üzere, eski Binance Smart Chain’in diğer zayıflıklarını henüz ele almış görünmüyor.

Ayrıca doğrulayıcıları ve ölçeklendirmeyi geliştirerek BNB Chain, GameFi, SocialFi ve metaverse’deki büyük ölçekli uygulamaları “kucaklayacak”. Metaverse, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçekliğin birleşimiyle oluşturulan sürükleyici bir dijital dünyayı ifade eder.

Yeniden markalaşma vesilesiyle, BNB Chain, kripto para birimi endüstrisindeki birçok büyük isim ile işbirliği içinde 16 Şubat’ta yeni bir DeFi destek programı açıklayacağını da duyurdu.

Kaynak : Azcoinnews


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.