Binance’den Bitcoin’deki Son Fiyat Artışının Nedeni

0

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in araştırma birimi Binance Research, Bitcoin’deki son fiyat artışı tetiklenmesinin ABD Başkanı Donald Trump‘ın açıklamaları olduğu iddia edildi.

ABD Başkanı Donald Trump 1 Ağustos’ta Twitter’da yaptığı paylaşımda Çin ile ticaret savaşında 1 Eylül’den itibaren devreye sokulacak ek bir gümrük vergisi uygulanacağını belirtti. Çin ise Trump’ın bu cevabına misilleme tehdidiyle cevap verdi ve Çin Haziran ayında Trump ile Şi Cinping arasında varılan uzlaşmanın ciddi bir şekilde ihlal edildiğini vurguladı.

Trump’ın yapılacak ek gümrük vergisi hakkında, şimdiye kadar yüzde 25’lik gümrük vergisi uygulamasına dahil edilen 250 milyar dolarlık Çin ürünlerinin dışından kalan 300 milyar dolarlık bazı Çin ürünlerine de yüzde 10 ek gümrük vergisi uygulanacağını belirtti.

Binance Research, lider kripto para birimindeki fiyat artışının nedenini Trump’ın bu tweet’leriyle birlikte gelmesinin dikkatini çekti. Trump’ın bu açıklamasının ardından altın ve ABD Hazine Bonosu gibi “güvenli liman varlıkları” da artış gösteri. Bu durumun, yatırımcıların jeopolitik belirsizlikten dolayı bu varlıkları sığındıkları anlamına geliyor. Ayrıca Binance Research, Offshore Çin Yuanı, Dow Jones, Nasdaq gibi risk varlıklarının aynı anda düşüşe geçtiğinin altını çiziyor.

Bu tabloda her şey net bir şekilde görünmekte:

Binance Research
Kaynak: Binance Research

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın