Binance’dan Dikkat Çekici Alım: Bitcoin’i Dipten Topladı!

0
Binance'dan Dikkat Çekici Alım: Bitcoin'i Dipten Topladı!
  • Bitcoin fiyatı bu sabah Aralık 20202’den beri ulaştığı en düşük seviyelere ulaşırken, dünyanın en büyük borsası olan Binance, yaklaşık 101.266 Bitcoin (BTC) satın aldı.

Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı, yılın en düşük fiyatına ulaştı ve piyasa uzmanları ve analistler bu düşüşün kolay kolay toparlanmayacağını, hatta daha düşük seviyelere bile düşme ihtimalinin olduğunu iddia ediyor.

BTC 18 bin dolara düştü, daha fazla acı mı?

Cumartesi günü, kripto piyasası en büyük kripto para biriminin fiyatlarında büyük bir düşüşe şahit oldu.

Bitcoin fiyatı, yılın en düşük fiyatını kaydederek 18 bin doların altına kadar düştü. BTC ile birlikte Ethereum ve kripto piyasasının geri kalanı da fiyatlarında acımasız kayıplar yaşadı.

Ancak Binance bu krizi fırsata çevirdi ve çöküş sırasında, dünyanın en büyük kripto para borsası yaklaşık 100.000 BTC token’ı satın aldı.

Bu işlem için borsa, 44434365 numaralı bir Bitcoin cüzdanı kullandı. Bit bilgi çizelgeleri web sitesine göre bu bir soğuk depo cüzdanıydı.

Şu anda yaklaşık 353.863 BTC token’ı tutan cüzdanın toplam değeri yaklaşık 7.025.905.968 USD seviyesinde bulunuyor. Bunun yanı sırasında yazım sırasında, cüzdanda 335 harcanmamış token bulunuyor.

Bu BTC cüzdanı 8 Aralık 2017’den beri aktif ve şimdiye kadar çıkarılan toplam Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 2’sini elinde tutuyor.

Binance alımının sonucu olarak likidite yükseliyor

Binance tarafından yapılan bu işlem, borsa ile en büyük kripto para biriminin likiditesini artırdı. Coinmarketcap verilerine göre ikisi arasındaki toplam likidite 874’e kadar çıkıyor.

Ancak bu hamle, Binance’in düşüşü fırsata çevirip dipten BTC stokladığı ilk sefer değil. Ocak ayında Bitcoin fiyatı 43.000 dolar civarındayken borsa cüzdanına yine bir miktar token eklemişti.

Son aylarda, özellikle bu hafta, dünyanın en büyük kripto para birimi piyasada zor zamanlar geçiriyordu. Sadece yedi gün içinde Bitcoin fiyatı yüzde 28’in üzerinde bir düşüş gördü.

Ancak buna rağmen yazım sırasında Bitcoin son 24 saatte işlem hacminde neredeyse yüzde 40 artış kaydetti. Şu anda, CoinMarketCap’a göre token’ın son 24 saatlik işlem hacmi 40.323.189.403 dolar seviyesinde bulunuyor.

Borsa tarafından yapılan son alımdan sonra, token’ın fiyatında da hafif bir artış kaydedildi.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde bir artış gösterirken, token yazının yazıldığı sırada Binance’de 19.433 dolardan fiyatlandırılıyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın