Binance’daki Gecikme Sorunu Yatırımcıları Çılgına Döndürdü

0

Binance kullanıcıları bu sabah, özellikle ticari işlemler ve denge senkronizasyonu konusunda aşırı bir gecikme sorunuyla karşılaştılar. CEO Changpeng Zhao konuya twitterda açıklık getirdi ve kripto borsalarının üzerinde çalıştığını belirtti.

Bitcoin Yatırımcıları Çılgına Döndü

Birçok kripto tüccarı, bazı işlemlerde sıkışıp kalmaları nedeniyle istenmeyen zararlar yaşadı. Kripto yatırımcıları bu problem hakkında birçok tweet attı.

En az 5 kullanıcı, binlerce dolar para kaybettiğini açıkladı. seanray_7 adlı twitter kullanıcısı 3 BTC kaybettiğini belirtti.

“CZ” olarak adlandırılan Zhao, çok aktif bir twitter kullanıcı olmasına rağmen bu şikayetlere doğrudan yanıt vermedi. Yaşanan bu gecikme probleminin sebebinin çok ağır sipariş hacimleri olduğunu belirtti.

Attığı tweet’te Zhao, (Aralık 2017/ Ocak 2018) en yüksek sipariş hacmi yaşanan zamanlardan çok daha yüksek sipariş hacimleri (sipariş sayısı) görüyoruz.

Bir muhabir yaşanan bu problemi onayladı ve BNB ticaretinin iptalini yapamadığını belirtti. Benzer şekilde, alım satım işlemleri yapılmış gibi görünse de bakiyeler güncellenmedi. Bu da, başka işlemlerin tamamlanamadığı anlamına geliyordu.

Binance Kripto Ticaret Botları Etkisiz

Binance, API kullanıcılarının, kripto botlarının ve alım satım yazılımının bu problemden etkilenmediğini belirtti. İşlemleri manuel olarak yapan normal kullanıcılar, bir iki saat boyunca bu problemden etkilendi.

Yaşanan bu aksaklıklar binlerce dolara mal olabileceği gibi aynı zamanda kripto ekonomisinin kararsız yapısınıda ortaya koyuyor. Bir yandan tüccarlar, yapmak istemedikleri emirleri vermemelidir. Diğer yandan, yazılım amacına uygun şekilde çalışmalı ve kullanıcının bu programı kullanması beklenmiyorsa eğer iptal tuşuna basılmamalıdır.

Yaşanan problemden birkaç saat sonra CZ, işlerin şimdi düzgün bir şekilde çalışacağını tekrardan açıkladı. Ancak, bazı işlemlerde hala gecikmeler yaşanabilir.

Yaşanan bu sorunda kaybedilen fonlar, Binance’in birkaç hafta önce kaybettiği fonlara göre nispeten önemsizdir. Binance’ta yaşanan bir güvenlik ihlali, Binance’dan yaklaşık 7.000 BTC’nin çalınmasına sebep oldu. Anlaşılan hesapların asıl sahipleri bulunamadı ve olaylar kriptosferde çok ilginç tartışmalara yol açtı.

Kaynak:Ccn

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın