Binance Yakın Zamanda Margin Trade Özelliğini Ekleyecek

0

Sadece iki yıllık bir borsa olmasına rağmen Binance, çalışmalarıyla eski borsalara taş çıkartıyor ve kripto para piyasasını domine etmeye devam ediyor. Marj ticareti ( margin trade ) özelliğini yakın gelecekte aktive edeceğini söylüyor. Bu Binance’nin sektörü domine etme konusunda ne kadar istekli olduğunu gösteriyor.

Şirketin en büyük rakiplerinden biri olan BitMEX‘in günlük işlem hacmi, borsadaki margin trade özelliği sayesinde bazen devasa boyutlara ulaşabiliyor. Bu durum Binance’nin dünyanın en hacimli kripto para borsası olma amacının önündeki en büyük engellerden biriydi. Yeni eklenecek margin trade  özelliğiyle birlikte Binance’nin önündeki en önemli sorunlardan biri yakın gelecekte ortadan kalkabilir.

Binance, dünya üzerinde en geniş kullanıcı tabanına sahip kripto para borsası olan BitMEX’i tahtından edebilir. Eğer bu olursa akıllara “şimdi ne olacak” sorusunu getirecektir. Çünkü geçtiğimiz sezonlarda BitMEX’in margin trade özelliğini kullanan büyük yatırımcılar kripto para piyasasını çok ciddi şekilde manipüle ettiği  ve ayı sezonuna mahkum bıraktığı söylemleri ortaya atılmıştı.

Binance’in de margin trading hizmetini kullanarak büyük yatırımcıların short pozisyonları üzerinden kripto para piyasasındaki trendler üzerinde daha fazla söz sahibi olmasını tetikleyebilir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın