Binance Yakın Zamanda Margin Trade Özelliğini Ekleyecek

Sadece iki yıllık bir borsa olmasına rağmen Binance, çalışmalarıyla eski borsalara taş çıkartıyor ve kripto para piyasasını domine etmeye devam ediyor. Marj ticareti ( margin trade ) özelliğini yakın gelecekte aktive edeceğini söylüyor. Bu Binance’nin sektörü domine etme konusunda ne kadar istekli olduğunu gösteriyor.

Şirketin en büyük rakiplerinden biri olan BitMEX‘in günlük işlem hacmi, borsadaki margin trade özelliği sayesinde bazen devasa boyutlara ulaşabiliyor. Bu durum Binance’nin dünyanın en hacimli kripto para borsası olma amacının önündeki en büyük engellerden biriydi. Yeni eklenecek margin trade  özelliğiyle birlikte Binance’nin önündeki en önemli sorunlardan biri yakın gelecekte ortadan kalkabilir.

Binance, dünya üzerinde en geniş kullanıcı tabanına sahip kripto para borsası olan BitMEX’i tahtından edebilir. Eğer bu olursa akıllara “şimdi ne olacak” sorusunu getirecektir. Çünkü geçtiğimiz sezonlarda BitMEX’in margin trade özelliğini kullanan büyük yatırımcılar kripto para piyasasını çok ciddi şekilde manipüle ettiği  ve ayı sezonuna mahkum bıraktığı söylemleri ortaya atılmıştı.

Binance’in de margin trading hizmetini kullanarak büyük yatırımcıların short pozisyonları üzerinden kripto para piyasasındaki trendler üzerinde daha fazla söz sahibi olmasını tetikleyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.