Mayıs 9, 2022

Binance TR’den Önemli Uyarı: Yasal İşlemler Başlatıldı!

Dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance’in Türkiye özelinde hizmet veren iştiraki Binance TR, önemli bir duyuru yaptı. Duyuruya göre şirket, ülkenin farklı bölgelerinde görülen reklam panoları ile olası bir dolandırıcılık faaliyet hakkında uyardı. İşte herkesin dikkat etmesi gereken olayın detayları.

Binance, Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Binance, Türkiye’de gerek global kanalında gerek de Binance TR kanalında oldukça popüler durumda. Bu popülerliği fırsat bilen olası dolandırıcılar ise ülkenin birçok farklı yerinde reklam panosu kiralamaya başladı. Şirket, bu reklam panosunu yayınlayan kişileri “dolandırıcılık faaliyeti içerisinde” oldukları şeklinde tanımlarken, söz konusu süreç devam ediyor.

Binance ve çeşitli haber kaynakları olayı doğrudan dolandırıcılık olarak tanımlasa da söz konusu reklam tabelaları İngilizce, Arapça ve Rusça gibi dillerde hazırlanmış. Bu açıdan bakınca ilgili reklam sahiplerinin kripto paraları nakite çevirme işi yaptığı da belirtilebilir. Ancak faaliyetin karşılığı ne olursa olsun kullanılan logonun izinsiz olması ve yapılan işlemlerin tam olarak bir yasal karşılığı olmaması nedeniyle takipçilerimizin bu tür hizmetleri kesinlikle kullanmamasını önermekteyiz.

Binance

Binance ise bu olası dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek için yasal işlemleri başlattı. Binance’in iddiasına göre bu olası dolandırıcılar sahte numaralarla şirketin adını kullanarak dolandırıcılık faaliyetleri gerçekleştiriyor olabilir.

Konuya ilişkin yasal incelemelerin devam ettiği biliniyor olsa da olay sosyal medyada çok konuşuldu. Birçok insana göre bu reklamların nasıl yayın izni aldığı ve birçok farklı bölgede birçok farklı dilde yayınlanabildiği büyük bir problemken; bazı kullanıcılara göre bu durum dolandırıcılık faaliyetinden öte bir tür komisyon kazanarak “bozum” işlemi olabilir. Ancak Binance’in de belirttiği gibi reklam sahipleri şirketin adını kullanmak için hiçbir izin almadığı için bir suç işlemiş oluyor. Eğer reklam sahipleri kullanıcılara şirketin adını kullanarak da işlem yapıyorsa bu suç oranı daha da artmış oluyor.

Bu tür dolandırıcılık faaliyetlerinden kaçınmak için şirketlerin her zaman resmi web sitelerini kullanmanız oldukça önemli. Kripto para dünyasında dolandırıcılık faaliyetleri her geçen gün azalıyor olsa da bazen oldukça basit yöntemlerle paranızı çalmak isteyen hırsızlar olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.