Binance, Kripto Paraları Kaldırmaya Devam Edicek!

Ticari işlemlere göre dünyanın en büyük kripto para borsası haline gelen Binance, 2018 yılından itibaren en çok konuşulan kripto para platformu haline geldi. Kripto para borsaları sektörün önemli yapıcıları olalar da, Binance sektörün neredeyse her alanına yayılması ile kripto para borsasından daha fazlası konumuna geldi.

Platformun etkisine gelirsek, listelenicek bir kripto paranın Binance üzerinde eklenmesi veya kaldırması yani borsadan çıkarılması, listelenen kripto para için önemli etkilere ve sonuçlara yol açabiliyor. Yakın bir zamanda CLOAK, MOD, SALT, SUB ve WINGS gibi kripto paraların borsadan kaldırılması belirtilen sonuçların ne kadar büyük olduğunu gözler önüne sermiş oldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz günlerde yaptığı bir soru cevap yayınında, Binan ile ilgili bir çok konuya değindi ve bu konuların arasında yeni kurdukları Binance Launchpad ile piyasaya sürülecek yeni ICO’lar olduğu gibi, platformlarından çıkartılacak yeni kripto paralar ve bunların nedenlerine cevap veriyordu.

CZ, konu hakkında yaptığı yayında beklentinin altında kalan kripto para projelerini platformdan çıkartmayı sürdürüceklerini doğruladı ancak hangi projelerden olucağı hakkında bir açıklık getirmedi. Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmanın önemliliğini vurgulayan CZ, herhangi projenin platformlarından çıkartılması küçük bir kitleyi sevindirmese de, topluluğun bütünü için faydalı bir hamle yaptıklarını düşündüklerini dile getirdi.

“Biz bir projeyi listelediğimizde, belirli kriterleri ile seçiyoruz ve ekliyoruz fakat zamanla bazı projeler bu standartlarının altına inebiliyor ve bunu yaptıklarını yakaladığımızda onları platformumuzda delist (kaldırmak) etmemiz gerekiyor.”

“Koinleri delist ederek kendimizi ve platformumuzda bu koine sahip olan kullanıcıları üzdüğümüzü ve onlara zarar verdiğimizi biliyoruz ancak projeler kendilerini yollarını bozmadan savunması gerekiyor ve bu koinlerin birçoğu bizim veya bizsiz yaşamlarına devam edicektir.”

İzlenimizde göre Binance kripto para borsası çok yakında yeni delist edilme haberleri ile karşımıza çıkabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.