Haberler Koinler

Binance Kendi Sabit Kripto Parasını Tanıttı

single-image

Binance sonunda sabit fiyatlı kripto parasını tanıttı

Dünya çapında önemli bir yere sahip borsalardan olan Binance, uzun zamandır üzerinde çalıştığı sabit fiyatlı kripto parayı tanıttı. Binance geçtiğimiz aylarda da bizleri, birçok yenilikle tanıştırmıştı. Bu kez bizlere sterlin endeksli sabit fiyatlı BGBP’yi tanıttı.

Geçtiğimiz mayıs ayında sabit fiyatlı kripto paranın sinyalleri verilmişti. Haftalar sonra Binance’in ilk sabit fiyatlı kripto parası Binance Chain’de görünür duruma geldi. Şu an sadece sterlin endeksli olan kripto paranın yakın zamanda dolar, euro endeksli paralarla çeşitlendirileceği öngörülüyor.

Konuyla ilgili atılmış tweet’e yanıt veren Changpeng Zhao, projenin hala test aşamasında olduğunu belirtti. Paylaştığı tweet’de ilerlemenin “yavaş ama emin adımlarla” olduğunuda ekledi.

İlk aşama olarak şu an sadece 200 sterlin değerinde BGBP piyasaya sürüldü.

Birçok ünlü borsalar, şahıslar, şirketler ve tabi ülkeler kendi kripto paralarını çıkarıyorlar veya üstünde çalışıyorlar. Bu kripto para birimlerinin hangisinin bizimle kalacağı hangisinin ise yok olacağı soru işareti. Türkiye Merkez Bankası da kendi kripto parasını çıkarmak için çalışmalarda bulunuyor. Yakında bu konuyla ilgili geniş çaplı haberimizi siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz