Binance Coin Yükselişi Durdurulamıyor

Bitcoin borsası olan Binance’in kripto parası Binance Coin, yükselişi durdurulamıyor. Coin’in yükselişiyle birlikte kripto para olan Stellar’ı da gerisinde bıraktı.

Bir kaç gündür yükselişte olan kripto para, dün itibari ile piyasada Stellar’ı geçerek CoinMarketCap üzerinde 8. sıraya yerleşti.

Bu durumla beraber BTC bazında yeni bir rekor zirveye ulaştı BNB, 0.0031 BTC’yi gördü.

 

BNB’nin bir üst basamağında yer alan Tether’le arasında yaklşalık 400 milyon dolarlık zor bir fark bulunmakta. Kripto paranın bu farkı bitirip 7. sırayı alıp alamayacağını zaman içinde görüceğiz.

BNB yükselişinin nedenleri?

BNB’nin yükselişine gerekçe olarak birkaç durumdan söz edebiliriz. İlki borsanın ICO platformu Binance Launchpad üzerinden BNB için önemli bir kullanım alanı oluşturmuş olması. Burada düzenlenen ICO’larda token’lar sadece BNB ile alınıyor ve bu udurumda BNB için yüksek bir talep oluşturmakta.

Diğer farklı bir durum ise Binance DEX, yani Binance’nin merkezsiz borsası. Borsa, şu anda sadece test sürümünde kullanılmakta. Bu borsa yakın gelecekte tam sürüme geçip kullanıcılara hizmet etmesi bekleniliyor. Bu beklenti sayesinde borsa kullanıcılarının Binance Coin alımına yönlendirdiği düşünülmekte.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.