Binance Coin (BNB) Yıllık En Yüksek Seviyesine Yaklaşıyor! Yükselişin Sebebi Ne?

Binance Coin (BNB) fiyatı, son 24 saatte %3.7 artarak 31.17 dolar’a ulaştıktı. Kripto para şu anda piyasa değerine göre ilk beşte ki en iyi performans gösteren kripto para birimi ve Eylül ortasında elde ettiği yıllık en yüksek seviyesi olan 33.49 dolar’a yaklaşıyor.

Genel olarak, Binance Coin iki haftadan fazla bir süredir yükseliş eğiliminde ve son iki haftada %15.9 ve geçen hafta %8.8 oranında değer kazandı. Bu artışlar Bitcoin Cash’in (BCH) piyasa değeri açısından en büyük beşinci kripto para birimi konumunu sağlamlaştırmasına yardımcı oldu.

Binance Coin, son iki günde 0.00247 BTC’den 0.00276’ya kadar yükselerek Bitcoin’e (BTC) karşı da güçlü bir performans sergiledi. BNB şu anda 0.00272 BTC/BNB’de civarında seyrediyor. Bu da iki günde %10’dan fazla bir iyileşmeyi temsil ediyor.

Santiment’ten alınan verilere göre, aktif BNB adreslerinin sayısı da geçen ay önemli ölçüde arttı ve bu süre içinde 4.783’ten 6.669’a çıktı. Bu da %39’un üzerinde bir artışa işaret ediyor.

Fiyat Neden Yükseldi?

Bu son fiyat hareketi, Flamingo (FLM), Alpha Finance Lab (ALPHA) ve Venus (XVS) gibi yield farming kripto para birimleri için birkaç havuzun başlatılması da dahil olmak üzere BNB sahipleri için çeşitli gelişmelerin ardından geldi.

Binance ayrıca yakın zamanda Launchpad platformu aracılığıyla yeni bir token satışı duyurdu. Injective Pool (INJ) isimli söz konusu projenin token satışı Launchpad üzerinde gerçekleştirilecek. Fakat burada önemli bir nokta var. 13 Ekim taihindrn itibaren Binance Coin (BNB) bakiyeleri token satışına katılım için takip edilmeye başlanacak. Totalde 6 gün boyunca takip edilecek BNB bakiyesine göre kullanıcılar token satışına katılmaya hak kazanacak. Bununda satın alımı dolayısıyla fiyatı arttırdığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.