Binance Coin (BNB) ve Elrond (EGLD) Kısa Vadeli Yorumu 11 Şubat 2021

0

Elrond yakın zamanda %250’ye varan artış yakalayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Binance ise kendisi için uzun süredir beklediği artışı yakaladı ve ATH olarak bu artışı taçlandırmayı başardı.

Elrond Gold Token (EGLD)

Elrond Gold Token (EGLD)  uzun bir süredir içinde bulunduğu konsolide durumdan Şubat ayı itibariyle çıkmaya başlamıştı. Henüz daha yeni sayılabilecek Elrond  Şubat ayı başında sadece 30 dolar seviyelerinde iken bugün 215  doları aşmayı başarabildi. Peki Elrond nasıl böyle büyüdü?

Elrond’a Genel Bakış

Ay başından bu yana neredeyse 11 günlük grafiklerde ELROND %250 gibi muazzam bir değer kaydetti. Yoğun bir ilgi gören varlık için ise teknikler hala yükselişin gelebileceğini gösteriyor diyebiliriz. Son yaşanan gelişmelerle birlikte kripto para borsası Voyager Dijital listeleme haberini duyurmuştu ve listeleme yükselmede ciddi bir etki yaptı.

Elrond pek çok yatırımcı için henüz daha çok yeni. Elrond platformu yerel tokeni olan EGLD token  yatırımcılara Stake ve ödül kazanmanın yanında ödeme yöntemi aracılığı da yapıyor.

Elrond Teknik Analiz

Elrond geçtiğimiz gün 217 dolara kadar ulaşmayı başardıktan sonra beklenebileceği gibi bir geri çekilme yaşadı. 170 dolar bandına kadar gerileyen varlık 4 saatlik grafiklerde uzun bir süre görülüyor ki bu seviyelerde destek bulmaya çalıştı. ATH sonrası geri çekilme normal fakat bu geri çekilme biraz daha devam edebilir.

Kaynak: Tradingview

Parabolik SAR verileri fiyatın aşağı baskılandığını gösteriyor. Bununla beraber CMF indikatörü talebin azalmasını negatif yönde olmasıyla belirtiyor. Ayrıca RSI aşırı alım bölgesinde nötr seviyelere hızlıca ilerliyor. Tüm bu göstergeler şu an için negatif dursa da bir çeri çekilme tekrar yükselişin ilk anahtarı gibi düşünülebilir.  Birkaç günde alınan bu ivme birçok yatırımcı için kaçırılmış trend olarak görülse de düzeltme noktası 152 dolar bandına kadar gerileyebilir. Yatırımcılar için ise bu bantlarda işlem yapmak için fırsatlar doğurabilir.

Binance Coin (BNB)

Binance coin (BNB) haftanın yıldızlarından sayılabilecek bir hareketlilik yaşadı. Genel haftalık büyümesinin %140’a ulaştıran varlık birçok yeni yatırımcıyı kendisine çekti. Kendisi için ATH olan 148 dolara ulaşan varlık neredeyse 4 yıl sonra ilk kez 100 dolar bandını geçtiğimiz gün aştı ve yoluna hızlı bir şekilde devam etti. Bu ATH sonrası geri çekilen varlık şu an 123 dolardan işlem görüyor ve neredeyse 20 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

BNB için dikkat çeken başka bir durum ise 148 dolarlık rekor seviyenin yaşandığı gün, Ethereum işlem hacminin BNB tarafından aşıldığı gün olmasıdır. Binance’nin DApp çözümlerinin düşük maliyeti Ethereum için rakip olmasıyla sonuçlanmış gibi duruyor.

Binance Teknikleri Ne Gösteriyor?

Kaynak: Tradingview

1 saatlik grafiklerde yeni bir B. Bantları sıkışması göze çarpıyor. 120 dolar ve 127 dolar arasında sıkışan BNB değeri bir hareketlenme yaşayabilir. Bunun dışında saatlik grafikte SAR verileri BNB için sat sinyali oluşturuyor. CMF indikatörü negatif bölgede, RSI nötr seviyeye yakın 48 bandında yer alıyor. OBV indikatörü çok pozitif bir alanda işlem hacminin yüksekliğine işaret ediyor.

Kaynak: Tradingview

MACD ise negatif bölgede yerini koruyor. Tüm bunlarla beraber yükseliş trendini beklemek doğru olmayabilir. Bir süre daha geri çekilme yaşanabilir ihtimali daha yüksek. BNB şu an 122,5 dolardan işlem görüyor. 120 dolar bandının altına inmesi bir alt destek noktasına 108 dolara kadar ilerleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın