Binance Coin (BNB) ve Elrond (EGLD) Kısa Vadeli Yorumu 11 Şubat 2021

Elrond yakın zamanda %250’ye varan artış yakalayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Binance ise kendisi için uzun süredir beklediği artışı yakaladı ve ATH olarak bu artışı taçlandırmayı başardı.

Elrond Gold Token (EGLD)

Elrond Gold Token (EGLD)  uzun bir süredir içinde bulunduğu konsolide durumdan Şubat ayı itibariyle çıkmaya başlamıştı. Henüz daha yeni sayılabilecek Elrond  Şubat ayı başında sadece 30 dolar seviyelerinde iken bugün 215  doları aşmayı başarabildi. Peki Elrond nasıl böyle büyüdü?

Elrond’a Genel Bakış

Ay başından bu yana neredeyse 11 günlük grafiklerde ELROND %250 gibi muazzam bir değer kaydetti. Yoğun bir ilgi gören varlık için ise teknikler hala yükselişin gelebileceğini gösteriyor diyebiliriz. Son yaşanan gelişmelerle birlikte kripto para borsası Voyager Dijital listeleme haberini duyurmuştu ve listeleme yükselmede ciddi bir etki yaptı.

Elrond pek çok yatırımcı için henüz daha çok yeni. Elrond platformu yerel tokeni olan EGLD token  yatırımcılara Stake ve ödül kazanmanın yanında ödeme yöntemi aracılığı da yapıyor.

Elrond Teknik Analiz

Elrond geçtiğimiz gün 217 dolara kadar ulaşmayı başardıktan sonra beklenebileceği gibi bir geri çekilme yaşadı. 170 dolar bandına kadar gerileyen varlık 4 saatlik grafiklerde uzun bir süre görülüyor ki bu seviyelerde destek bulmaya çalıştı. ATH sonrası geri çekilme normal fakat bu geri çekilme biraz daha devam edebilir.

Kaynak: Tradingview

Parabolik SAR verileri fiyatın aşağı baskılandığını gösteriyor. Bununla beraber CMF indikatörü talebin azalmasını negatif yönde olmasıyla belirtiyor. Ayrıca RSI aşırı alım bölgesinde nötr seviyelere hızlıca ilerliyor. Tüm bu göstergeler şu an için negatif dursa da bir çeri çekilme tekrar yükselişin ilk anahtarı gibi düşünülebilir.  Birkaç günde alınan bu ivme birçok yatırımcı için kaçırılmış trend olarak görülse de düzeltme noktası 152 dolar bandına kadar gerileyebilir. Yatırımcılar için ise bu bantlarda işlem yapmak için fırsatlar doğurabilir.

Binance Coin (BNB)

Binance coin (BNB) haftanın yıldızlarından sayılabilecek bir hareketlilik yaşadı. Genel haftalık büyümesinin %140’a ulaştıran varlık birçok yeni yatırımcıyı kendisine çekti. Kendisi için ATH olan 148 dolara ulaşan varlık neredeyse 4 yıl sonra ilk kez 100 dolar bandını geçtiğimiz gün aştı ve yoluna hızlı bir şekilde devam etti. Bu ATH sonrası geri çekilen varlık şu an 123 dolardan işlem görüyor ve neredeyse 20 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

BNB için dikkat çeken başka bir durum ise 148 dolarlık rekor seviyenin yaşandığı gün, Ethereum işlem hacminin BNB tarafından aşıldığı gün olmasıdır. Binance’nin DApp çözümlerinin düşük maliyeti Ethereum için rakip olmasıyla sonuçlanmış gibi duruyor.

Binance Teknikleri Ne Gösteriyor?

Kaynak: Tradingview

1 saatlik grafiklerde yeni bir B. Bantları sıkışması göze çarpıyor. 120 dolar ve 127 dolar arasında sıkışan BNB değeri bir hareketlenme yaşayabilir. Bunun dışında saatlik grafikte SAR verileri BNB için sat sinyali oluşturuyor. CMF indikatörü negatif bölgede, RSI nötr seviyeye yakın 48 bandında yer alıyor. OBV indikatörü çok pozitif bir alanda işlem hacminin yüksekliğine işaret ediyor.

Kaynak: Tradingview

MACD ise negatif bölgede yerini koruyor. Tüm bunlarla beraber yükseliş trendini beklemek doğru olmayabilir. Bir süre daha geri çekilme yaşanabilir ihtimali daha yüksek. BNB şu an 122,5 dolardan işlem görüyor. 120 dolar bandının altına inmesi bir alt destek noktasına 108 dolara kadar ilerleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.