Binance Coin (BNB), Rekor Kırıyor Sıradaki Hedef 100 Dolar Mı?

0

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kendi kripto para birimi Binance Coin (BNB), rekor tazeledi. Coinmarketcap verilerine göre toplam piyasa değerine göre en büyük 7. Kripto para birimi olan BNB, yayın saatimizde 94 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BNB fiyatı son 7 gün içerisinde yaklaşık olarak %87, son 24 saat içerisinde ise yaklaşık %29 yükseliş elde ederek 100 dolar seviyesini zorlamaya başladı. Aralık 2020 tarihinde fiyatı 40 doların altındayken BNB’nin bu yükselişi bir çok yatırımcıyı şaşırttı ve yükseliş sebebine tam cevap alamadılar.

Yükselişin Sebepleri?

BNB fiyatının bu seviyelere gelmesindeki iki temel sebep görülmekte. İlk sebep lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de dahil tüm piyasaların rekor kırması ve yükseliş döneminde olması. Binance dün yaşanan Tesla haberi sonrası bir anda yoğunluktan bir süre hizmet veremedi. Bu durumda borsanın ticari hacminin dikkat çekici şekilde büyüdüğünü gösteriyor.

Binance her çeyrek dönemde el ettiği ticari hacme göre elindeki BNB’leri yakıyor ve bu durumla birlikte asıl dikkat edilecek durum ise ilerleyen zamanlarda token yakım işlemlerinin ne kadar etkileyici olduğunu gözler önüne sermekte.

İkin sebep ise en etkili sebep olarak görülmekte SafePal token satışının yapılması oldu. SafePal (SFP) projesinin Binance Launchpad üzerinden satışı ve fiyatının yaklaşık %1.600 üzerinde artış kazanması ile gündeme oturmuştu. SFP projesi 0,10 dolar fiyartından satışa sunulmuşken Binance üzerinde listeleme gerçekleştiğinde 1.80 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Binance Launchpad üzerindeki bu satış eski satış usulüne göre değil (loto ve piyango usulü), BNB bazlı gerçekleştirdi. Yatırımcıların belirli bir süre boyunca ellerinde tuttukları BNB karşılığında SFP elde ettiler ve bu durum BNB alımlarının artış göstermesine sebep oldu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın