Binance CEO’su Görevi Bırakabilir: İşte Yerine Gelecek Yeni İsim!

Binance borsasına yakın kaynaklara dayandırılan habere göre CEO Changpeng Zhao, yerine geçecek yeni bir CEO için arayışına başladı.

Bu gelişme ise borsanın birçok farklı düzenleyici sorunlarla boğuştuğu bir dönemde geldi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere borsa geçtiğimiz ay Avustralya’daki işlemlerinde “ödeme ortağıyla” yollarını ayırmıştı. Bu da müşterilerine yeni yatırımlar yapmasının önüne geçmiş ve para çekim hamlelerinin artmasına yardımcı oldu. Borsa ise Avustralya Doları’yla yapılan tüm işlemleri durdurdu.

Kaynaklara göre Richard Teng, CZ’nin yerine Binance CEO’su olarak görev yapacak. Kaynaklar ayrıca, kripto borsasının artan düzenleyici incelemesinin ortasında CZ’den sonra gelecek ismin bir an önce belirlenmesi gerektiği düşüncesini arttırdı.

CFTC, Mart ayında Binance ve Zhao’ya türev yönetmeliklerini ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açtığı için borsa şu anda ABD’li düzenleyicilerle de anlaşmazlık yaşıyor. Bildirildiğine göre, diğer dört ABD kurumu da borsaya karşı soruşturma yürütüyor ve yaptırım uygulamaya çalışıyor.

Yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen lider borsa olmaya devam eden Binance, diğer tüm borsaların toplamını dahi aşmayı başarıyor.

Binance CEO’su Olabilecek Richard Teng Kimdir?

52 yaşındaki Singapurlu Richard Teng, borsanın son iki yıldaki meteorik yükselişinde etkili oldu. Geçtiğimiz Mayıs ayında yönetim kurulu, Teng’i ABD dışındaki tüm piyasaların başına da atadı.

Teng daha önce Singapur merkez bankasında ve Abu Dabi’nin uluslararası serbest ticaret bölgesinde üst düzey pozisyonlarda çalıştı. Duke Üniversitesi’nde finans profesörü olan Campbell Harvey şunları söyledi: Teng’in atanması “güven için gerekli koşulları sağlıyor. Borsanın düzenleyicilerle birlikte çalışmak istediğinin sinyalini veriyor.”

Geçtiğimiz ay Mayıs 2023’te Binance, yeni düzenlemelerin piyasayı kendisi için “artık savunulamaz” hale getirdiğini belirterek Kanada pazarından da çıkmıştı. Teng’in ilk görevlerinden biri Binance’in Singapur’da bir lisans almasına yardımcı olmaktı. Zhao, “Bu aslında işe yaramadı, ancak Richard bu süreçte olağanüstü bir iş çıkardı” dedi. Ancak bu durum Teng’in Binance’teki beklentilerine zarar vermedi.

Teng’in devlet kurumlarındaki 20 yıllık deneyimi düzenleyicilerle iyi ilişkiler kurulmasının anahtarı olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.