Binance CEO’su, Çin’in Dijital Parası İle İlgili Konuştu

Çin’in geliştirme aşamasında olduğu kendi dijital parası birçok önemli isim tarafından mercek altına alınmaya devam ediyor. İlk oraya çıktığı günden beri birçok haber ile gündeme gelen dijital para için bu kez fikirlerini dile getiren Changpeng Zhao oldu. Önde gelen kripto borsalarından biri olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’da Çin’in dijital para projesi ile ilgili konuştu.

BlockShow Asia 2019 etkinliğinde konuşan Changpeng Zhao, Çin’in dijital parasını çok sıkı bir şekilde denetlememesi gerektiğini düşünüyor. Zhao görüşünü şu şekilde açıkladı:

“Çin Hükümeti resmi para biriminin Dünya genelindeki etkisini güçlendirmek istiyor. Çin Yuanı’nın Amerikan Doları’na rakip olmasını istiyorlar. Ama bunu yapmak için bu dijital parayı biraz daha özgür bırakmaları gerekecek.”

Changpeng Zhao bu tarz projelerin faydalı olduğu görüşünde. Ayrıca Zhao, dijital yenin blockchain tabanlı olacağını düşünüyor. Changpeng Zhao:

”Sahip olmak, olmamaktan iyidir. Stablecoin sahibi olmak da, olmamaktan iyidir. Libra sahibi olmak da, olmamaktan iyidir.”

Ek olarak Çin Merkez Bankası da yaptığı bir açıklamayla dijital yuan’ın hala test ve geliştirilme aşamasında olduğunu belirtti. Bu haberin detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.