Binance CEO’su: Borsa Olarak USDT’ler İle Direkt Bağlantımız Yok Hepsi Müşterilerimize Ait

Birkaç gündür tartışma konusu olan USDT tartışmalarına son katılan isim Binance CEO’su Changpeng Zhao oldu. Son zamanlarda duyulduğu gibi Bitfinex kripto para borsasının 850 milyon dolarlık kayıp parayı kendi bünyelerindeki kripto para şirketi olan Tethere basarak gizlemeye çalıştığı haberleri kripto para dünyasını bomba gibi etkiledi.

Binance, USDT rezervinin en fazla bulunduğu kripto para borsalarından biri. Dünyanın günlük işlem hacmine göre en büyük borsalarından birisi olarak görülen USDT toplam rezervi, 785 milyon dolara yakın bir rakam olarak ifade ediliyor.

Tether kapsamında yaşanan bu gelişmelerin Binance’i de yakından etkileyebileceğini ifade eden bir Twitter kullanıcısına verdiği cevapta ise Zhao, borsanın direkt olarak USDT ile bir ilişkisi olmadığını dile getirdi. Bir kişi tweetinde Binance’in bu süreçte zor durumda kalacağını belirtirken, tweeti yanıtlayan Zhao, şu açıklamada bulundu:

Gördüğüm kadarıyla siz konuyu yanlış anlamışsınız. Bizim borsamızda yer alan USDT’lerin hiçbirinin borsamız ile bağlantısı yok. Gözüken fonlar tamamen müşterilerimizin fonları ve bizim cüzdanlarımızda depolanıyor. USDT çekmek istediklerinde ise direkt olarak çekebilmekteler. Açıklamamdaki bilgilerin doğruluğunu USDT rezervlerimize bakarak çok rahat bir şekilde doğrulayabilir ve gerçeği görebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.