Binance CEO’su: Bir Kullanıcı Yanlışlıkla 20.000 Dolar Değerinde BNB Kaybetti, Ne Yapılmalı?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, topluluğa kazayla 20.000 dolar değerinde BNB’yi yanlış bir adrese gönderen birine yardım edip edilmemesi gerektiğini sordu.

12 Eylül 2020’de, önde gelen kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ, bir müşterinin göz açıp kapayıncaya kadar 20.000 dolar kaybetmesine neden olan talihsiz bir kazayı takipçileriyle paylaştı.

Bir tweet’te CZ, yanlış adrese 800 BNB (yaklaşık 20.000 dolar) gönderen bir kullanıcının hikayesini paylaştı. İşlem Binance Smart Chain üzerinde yapıldı. Kullanıcı borsanın bu yeni chain’i geliştirmekten sorumlu olduğunu düşündü ve bu nedenle kullanıcı çaresizlik içinde Binance’e yardım için “yalvardı”. CZ, bu kişiye parasını kaybetmemesi için yardım etme fikrini düşündüğünü belirtti ve topluluğun bu konuda ne düşündüğünü sordu.

Konu bir süre tartışıldı. Bazı kullanıcılar blockchain “değişmez” özelliği gereği bu tür coinlerin iade edilmemesi gerektiğini savundu. Bunun yanında, duruma daha insan odaklı bir bakış açısıyla yaklaşanlarda oldu. Changpeng Zhao “İlgilenilecek” tweet’iyle, son durum hakkında bilgilendirme yaptı. Bu sebeple coinlerin sahibine iade edileceği düşünülüyor. Fakat Binance, bundan sonra benzer olaylarda nasıl bir yol izleyecek, merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.