Binance: Bu Stabilcoin’lerde Desteğimiz Azalıyor

Binance; USDC, Pax Dollar (USDP) ve TrueUSD’yi (TUSD) otomatik olarak Binance USD’ye (BUSD) dönüştüreceğini açıklayan bir duyuru paylaştı. Borsa, bu dönüşüm ile likiditeyi artıracağını ve kullanıcıların yararına olacağını öne sürdü.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere önde gelen kripto para borsası Binance, USD Coin (USDC) ve Binance USD (BUSD) ile diğer stabilcoin’ler için otomatik dönüştürme özelliği duyurdu. Borsa 5 Eylül’de USDC, Pax Dollar (USDP) ve TrueUSD’nin (TUSD) kullanıcıların mevcut bakiyeleri ve yeni mevduatları için otomatik olarak BUSD’ye dönüştürüleceğini açıklayarak, bir duyuru paylaştı.

Özellik 29 Eylül’den itibaren aktif edilecek.

Stabilcoin‘ler 1:1 oranında dönüştürülecek ve bakiyeler otomatik olarak konsolide bir BUSD bakiyesi olarak gösterilecek. Borsa, otomatik dönüşümün kullanıcılar için likidite ve sermaye verimliliğini artırmaya yardımcı olacağını düşünüyor. Kullanıcıların, konsolide BUSD bakiyelerinden 1:1 oranında USDC, USDP ve TUSD cinsinden para çekebilecekleri detayını ise hatırlatmak isteriz.

Bu nedenle Binance, BUSD çiftleri de dahil olmak üzere birkaç stabilcoin ile ilişkili spot ticaret çiftlerini de kaldıracağını duyurdu. Binance ayrıca vadeli işlemlerde marj varlıkları olarak USDC’yi de kaldıracağını duyurdu. Ayrıca platformdaki birikim ve stake etme, likit takası, kripto kredileri, Binance Pay ve Binance Hediye Kartı gibi diğer özelliklerde çeşitli değişiklikler gerçekleştirilecek.

Otomatik dönüştürme mekanizması, Tether’in (USDT) şu anda hakim olduğu stablecoin piyasası üzerinde büyük bir etki yaratacak gibi görünüyor. Tether arzı 66,2 milyar iken BUSD 19,1 milyar seviyesinde bulunuyor. Tether’in toplam stablecoin arzındaki payı son 12 ayda düşerek şu anda %46.7’de yer alırken, USDC %30.36’da ve BUSD’de %13.73’te yer alıyor.

Binance

USDT’nin şu anda 67.4 milyar dolarlık bir piyasa değeri varken, BUSD’nin 19.4 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. USDC’nin, BUSD’den oldukça yüksek olan 51.8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. DeFi’deki bir başka popüler sabit para olan DAI, 6.4 milyar dolara sahip.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Be in Crypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.