Binance Beklenen Duyurusu Yaptı: O Altcoin Listeleniyor!

Binance, TerraClassicUSD ve Tether USD (USTC/USDT) işlem çiftini ekleyeceğini duyurdu. Bu gelişme, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun UST’nin doğru vizyona sahip olduğunu ancak kötü uygulandığını kabul etmesinden üç hafta sonra geldi.

Borsa bugün resmi bir basın açıklamasıyla listeleme planlarını açıkladı. Basın açıklamasına göre USTC/USDT çifti için alım satım yarın saat başlayacak.

Gelişme, Terra Classic topluluğu tarafından heyecanla karşılandı. Özellikle Rex “Rexyz” Harrison duyuruya dikkat çekerek bunun Terra ekosistemi için “çok olumlu” olduğunu belirtti.

Changpeng Zhao, Paxos tarafından ihraç edilen yerel stabilcoin’i Binance USD’ye (BUSD) karşı ABD’li düzenleyicilerin eylemleri nedeniyle borsanın diğer stabilcoin seçeneklerini değerlendireceğini açıklamıştı.

Binance, sunulan tek USTC paritesi BUSD/USTC olduğunu belirtmek isteriz. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS) Paxos’a BUSD basımını durdurmasını emrettiği göz önüne alındığında. Bu nedenle, stabilcoin piyasa değeri düşse bile muhtemelen kullanım dışı kalacaktır. USTC’nin USDT ile eşleştirilmesi olumlu bir haber.

Paxos‘un 21 Şubat’tan itibaren yeni BUSD çıkarmayı durdurma kararının ardından, popüler bir isim UST’nin doğru vizyona sahip olduğunu, ancak Terraform Labs’ın bu vizyonu kötü uyguladığını iddia etti. Buna karşılık CZ, bu iddianın üzücü ama doğru olduğunu belirtti. USTC ise bu yorumlar sonrası değer kazandı.

Sonuç olarak topluluğun da stabilcoin’i canlandırma çabasına ek olarak bu haberlerin gelmesi oldukça olumlu. USTC ise Binance haberleri sonrası 0,02454 dolara yükseldi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Crypto Basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.