Binance 38 Milyon Dolar Değerinde BNB Coin Yaktı

0
664

Malta tabanlı kripto para borsası Binance, 38.8 milyon Dolar değerinde 2.216.888 BNB’yi sonsuza dek dolaşımdan kaldırarak 10. çeyrek token yanmasını gerçekleştirdi. Borsanın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, bu, kripto paranın USD değeri söz konusu olduğunda ikinci en büyük yanma ve ayrıca BNB açısından üçüncü en büyük yanma.

Zhao, bu BNB yanıklarının USD değerinin arttığı dördüncü çeyrek dönemine işaret etti. Bazılarının hatırlayabileceği gibi, 9. BNB yanması, geçen yılın Ekim ayının ortasında, şu anki değeri 38.8 milyon Dolar’a kıyasla 36.7000.000 milyon Dolar’a eşit olan 2.061.888 BNB’yi yakmasıyla gerçekleşti.

Kripto Paranın Fiyatını Etkileyecek mi?

Kripto para yakma, kripto para yayıncısının belirli bir miktar mevcut kripto para birimini dolaşımdan kaldırdığı yaygın bir uygulamadır. Bu, paraları topluluktan geri alan ve kalıcı olarak sahipsiz bir cüzdanda kilitleyen token yaratıcıları tarafından yapılır. Bu şekilde dolaşımdaki kripto para miktarı düşürülebilir.

Kripto paralar genellikle deflasyonist amaçlar için yakılır. Malta merkezli borsa, kripto para ilk kez başlatıldığında üç ayda bir kripto yakma planları olduğunu açıklamıştı ve arzı 100 milyon BNB’ye kadar düşürmek istiyorlar.

Borsa bazlı kripto varlığının mevcut dolaşımdaki arzı 187.536.713 BNB’dir. Ancak, şimdiye kadar yapılan 10 kripto yanmasından sonra toplam arz 155.536.713 BNB’ye düştü. Başka bir deyişle, Binance’in gelecekteki kripto yakmalarında, dolaşan kripto sayısını azaltmak amacıyla yakacağı 55.5 milyon BNB’den fazlası var. Sonuç olarak BNB fiyatı artabilir.

Yazım sırasında, BNB’nin fiyatı son 24 saatte %0,5’lik bir artış gördükten sonra 17,78 Dolar’dır. Yanma günü 17 Ocak’ta BNB fiyatı 17.17 Dolar’dan 18.03 Dolar’a yükseldi. Ancak kripto paranın fiyatı, direnç seviyesini olan 18 Dolar’da tutunamadı. Yine de, yeterince güçlüydü ve geri dönüp direnci bir kez daha başarısız bir şekilde ikinci kez ihlal etmeye çalışmadan önce sadece 0,60 dolar düştü.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın