Binance, 2020 Yazında İngiltere’de Borsa Açacak!

Kripto sektörünün popüler borsalarından Binance bu yaz, İngiltere’de yeni bir borsa hayata geçireceğini açıkladı.

Dünyanın en büyük dijital varlık borsalarından birinin arkasındaki küresel blockchain şirketi Binance, Çarşamba günü bu yaz Birleşik Krallık’ta bir kripto para ticareti platformu başlatacağını söyledi. Binance, yeni borsanın hem kurumsal hem de perakende yatırımcıların kripto para alım- satımına izin vermek için tasarlandığını bildirdi.

Yapılan açıklamada, platformun Birleşik Krallık Hızlı Ödeme Servisi (FPS) ve Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) ağı yoluyla doğrudan banka havalelerini destekleyeceği söylendi. Ayrıca platformda piyasadaki en düşük işlem ücretleriyle banka kartlarının da kullanılabileceği ve müşterilerin kendi sanal bankalarını açabileceği bilgisi de paylaşıldı. İlk etapta, platformda 65’e kadar kripto parada işlem yapılabiliyor olması planlanıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İngiltere, dünyanın en büyük ikinci finans merkezi ve döviz piyasası lideri Londra ile önemli bir finans merkezi. Dünya çapında yerel pazarlardaki büyüme çabalarımızın bir parçası olarak İngiltere, Avrupa’da listemizin başlarında yer alıyor. Binance UK’nin yeni nesil finans için bir basamak olacağını umuyoruz.”

Binance, yıllar içinde fiat-kripto para birimi alım satım platformları oluşturmak için Singapur, Kore, Uganda, Jersey ve ABD’deki lider küresel isimlerle birlikte çeşitli girişimler kurdu. Borsanın, kripto para benimsenmesinde önemli bir rol oynadığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.