Binance 2 Milyonu Aşkın BNB Yaktı!

0

Önde gelen kripto para borsası Binance, kendi kripto parası Binance Coin’in (BNB) arzını yılın her çeyreğinde bir miktar düşürüyor. Her çeyreğin ilk ayının genellikle ortasında belirli bir miktar BNB, yakılarak dolaşımdan çıkarılıyor. Bugün ise bu işlemin 13.’sü gerçekleşti ve 2 milyon 253 bin BNB dolaşımdan çıkarıldı.

Binance, bugün 13. BNB yakımının tamamlandığını duyurdu. İlk olarak Whale Alert isimli Twitter hesabı 2 milyon 253 bin BNB (68 milyon dolar değerinde) yakımı gerçekleştirdiğini duyurdu. Birkaç dakika sonra Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, kendi Twitter hesabı üzerinden “BURN” ifadesiyle bir paylaşım yaptı ve ardından 68.000.000 USD değerinde BNB’nin sonsuza kadar dolaşımdan kaldırıldığını söyledi.

13.’sü gerçekleşen işlemde bir önceki çeyreğe göre (3,477,388) daha az miktarda BNB yakıldı. Bunun yanında şimdiye kadar yakılan BNB miktarı 25 milyonu aştı. Bunun yanında BNB fiyatının önceki çeyreklere kıyasla yüksek seviyede olması yeni bir rekoru beraberinde getirdi. Binance, Ekim-Aralık 2019 çeyreğine 38.8 milyon dolarlık, Ocak-Mart 2020 çeyreğinde 52.5 milyon dolarlık, Nisan-Haziran 2020 çeyreğinde ise 60.5 milyon dolarlık BNB yakmıştı. Bu kez 68 milyon değerine ulaştığı için dolar bazında yeni bir rekor geldi.

Binance bu işlemi, her üç ayda bir toplamda 100 milyon BNB kalana kadar sürdürecek. Yakılacak BNB miktarı ise, Binance’in spot, marjin ve vadeli işlem platformlarındaki ticari hareketliliğe göre belirleniyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın