Beyaz Saray, Kripto Para Birimi Düzenlemelerini Gözden Geçiriyor

Washington Post’un Salı günü bildirdiğine göre, Biden yönetimi, milletvekilleri ve merkez bankaları, kripto piyasasındaki son dalgalanmanın ortasında çok sayıda toplantı düzenlediler. Ayrıca makaleye göre, Beyaz Saray yetkilileri Hazine Bakanlığı tarafından kripto para riskleri hakkında bilgilendiriliyor. Görünüşe göre; Biden yönetimi, Bitcoin ve kripto para birimlerini düzenlemenin yeni yollarını araştırıyor.

İnovasyonu engellemeden veya pazarlara zarar vermeden sektörün gerektiği gibi uygulanmasını nasıl sağlayacaklarını araştırıyorlar. Konuyla ilgili bilgi veren bir kaynak, şunları açıklıyor:

“Yönetim yetkilileri, kripto para koruma önlemlerinin uygulanıp uygulanamayacağını tartışırken, yatırımcıların ‘gönüllerince Dogecoin’lemelerine’ izin vermeye devam ediyor.”

Kaynak, kriptoların yasa dışı veya terörist operasyonlarını finanse etmek için kullanılma ihtimaline karşı, kripto pazarıyla ilgili görünürdeki potansiyel “boşlukların” araştırıldığını söyledi ve ekledi:

Ayrıca, kripto satın alan sıradan perakende yatırımcıları için herhangi bir önlem gerekip gerekmediğini de ele aldılar.”

Federal düzenleyiciler, kripto piyasalarındaki mevcut büyük volatilitenin finansal piyasaların daha geniş istikrarını tehdit edeceğine inanmasa da, bu son dalgalanma, kripto para satın alan ortalama yatırımcıların devlet korumasına ihtiyaç duyup duymadığına dair endişeleri de artırıyor.

Bir kaynak, “Soyut olarak çeşitli riskler ve dikkat edilmesi gereken şeylerin olduğunun farkındalar, ancak yine de büyük ölçüde bekle ve gör modu içindeler” dedi.

Daha büyük bir vergi kaçakçılığı ile mücadele girişiminin bir parçası olarak, Beyaz Saray ve Hazine Bakanlığı kripto para birimi yoluyla vergi kaçakçılığına karşı mücadele etmek için resmi olarak yeni bir girişimi destekliyor.

Hazine Bakanlığı kısa süre önce, Biden’in 10.000 dolardan fazla kripto işlemlerini İç Gelir Servisi’ne (IRS) bildirmesini gerektiren vergi planını açıklamıştı. Plan, IRS’deki kadroyu güçlendirecek ve kripto işlemlerini daha iyi izlemek ve uygulamak için ajansın teknolojisini modernize edecek.

Obama yönetiminden kıdemli bir ekonomist olan Jason Furman, haber kaynağı aracılığıyla konuyla ilgili şu sözleri aktardı:

“Keşke bunu on yıl önce, 2 trilyon dolarlık bir canavara dönüşmeden önce boğabilmiş olsaydık. Dijital para birimlerinin tümü faydasızdır ve artıları yoktur. Çevreye verdikleri zarar, suç, volatilite, habersiz olan yatırımcılardan yararlanma… Bunlar dijital para biriminin dezavantajlarıdır. Herhangi bir faydası olsaydı, tartışabilirdik. Ancak tamamen işe yaramazlar.”

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.