Beş Kanadalı Banka, Müşterilerin Kimliklerini Saklamak İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Coindesk’teki bir habere göre, Beş Kanada merkezli banka, müşterilerin blockchain teknolojisini kullanarak kimliklerini “gizlilik açısından geliştirilmiş ve güvenli bir liman şeklinde” dijital olarak saklamasına olanak sağlıyor.

Blockchain’i kullanan beş banka müşterilerin kimliklerini, Kanada İmparatorluk Ticaret Bankası (CBIC), Kanada Kraliyet Bankası (RBC), Scotiabank, Toronto – Dominion (TD) Bankası ve Desjardins Group, SecureKey Technologies tarafından geliştirilen Verified.Me adlı bir mobil uygulama ile saklıyor.

SecureKey çarşamba günü uygulamanın hem iOS hem de Android için kullanılabilecek olduğunu ve alt yapısının Hyperledger Fabric v1.2’ye dayanan IBM Blockchain platformu üzerine kurulu olduğunu açıkladı. Merkezi olmayan kimlik saklama sistemleri için tasarlanmış dağıtılmış bir muhasebe sistemi olan Hyperledger Indy projesi ile birlikte çalışabilir.

RBC’nin dijital başkan yardımcısı Peter Tilton şunları dile getirdi:

Güvenlik ve güven, müşterilerin kişisel bilgileri ve dijital kimlikleri söz konusu olduğunda en başta gelecek iki beklentidir. Müşterilerin bizlerden bekledikleri kesintisiz ve rahat bir kullanım deneyimi oluşturmak, bu güvenlik ve güven zorunluluklarına dayanarak, gelişen bu dijital ortam ihtiyaçları karşılamak için gereklidir.

SecureKey bu sistemi ilk kullanıma geçirenin Sun Life Financial Kuzey Amerika Sigortası olan bir firma olduğunu belirtti. Yakında iki bankanında, BMO Montreal Bankası ve Kanada Ulusal Bankası, bu teknolojiyi kullanacağını açıkladı.

Scotiabank’ın dijital ürünler ve perakende ödemelerinden sorumlu başkan yardımcısı Katie Greenberg, “Kanadalıların dijital kimlik varlıklarının ne zaman, niçin ve kiminle paylaşıldığını açıkça görebilecekleri yeni bir döneme giriyoruz” dedi.

Verified.Me, Kanada Dijital Kimlik ve Kimlik Doğrulama Konseyi, ABD Ulusal Güvenlik Bilimi ve Teknolojisi Dairesi Başkanlığı, Kanadalı firmaların ortak girişimi olan kredi derecelendirme kuruluşu Equifax ve EnStream dahil olmak üzere çeşitli devlet kurumları ve şirketler arasında ortak bir girişimdir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.