Beş Kanadalı Banka, Müşterilerin Kimliklerini Saklamak İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak

0

Coindesk’teki bir habere göre, Beş Kanada merkezli banka, müşterilerin blockchain teknolojisini kullanarak kimliklerini “gizlilik açısından geliştirilmiş ve güvenli bir liman şeklinde” dijital olarak saklamasına olanak sağlıyor.

Blockchain’i kullanan beş banka müşterilerin kimliklerini, Kanada İmparatorluk Ticaret Bankası (CBIC), Kanada Kraliyet Bankası (RBC), Scotiabank, Toronto – Dominion (TD) Bankası ve Desjardins Group, SecureKey Technologies tarafından geliştirilen Verified.Me adlı bir mobil uygulama ile saklıyor.

SecureKey çarşamba günü uygulamanın hem iOS hem de Android için kullanılabilecek olduğunu ve alt yapısının Hyperledger Fabric v1.2’ye dayanan IBM Blockchain platformu üzerine kurulu olduğunu açıkladı. Merkezi olmayan kimlik saklama sistemleri için tasarlanmış dağıtılmış bir muhasebe sistemi olan Hyperledger Indy projesi ile birlikte çalışabilir.

RBC’nin dijital başkan yardımcısı Peter Tilton şunları dile getirdi:

Güvenlik ve güven, müşterilerin kişisel bilgileri ve dijital kimlikleri söz konusu olduğunda en başta gelecek iki beklentidir. Müşterilerin bizlerden bekledikleri kesintisiz ve rahat bir kullanım deneyimi oluşturmak, bu güvenlik ve güven zorunluluklarına dayanarak, gelişen bu dijital ortam ihtiyaçları karşılamak için gereklidir.

SecureKey bu sistemi ilk kullanıma geçirenin Sun Life Financial Kuzey Amerika Sigortası olan bir firma olduğunu belirtti. Yakında iki bankanında, BMO Montreal Bankası ve Kanada Ulusal Bankası, bu teknolojiyi kullanacağını açıkladı.

Scotiabank’ın dijital ürünler ve perakende ödemelerinden sorumlu başkan yardımcısı Katie Greenberg, “Kanadalıların dijital kimlik varlıklarının ne zaman, niçin ve kiminle paylaşıldığını açıkça görebilecekleri yeni bir döneme giriyoruz” dedi.

Verified.Me, Kanada Dijital Kimlik ve Kimlik Doğrulama Konseyi, ABD Ulusal Güvenlik Bilimi ve Teknolojisi Dairesi Başkanlığı, Kanadalı firmaların ortak girişimi olan kredi derecelendirme kuruluşu Equifax ve EnStream dahil olmak üzere çeşitli devlet kurumları ve şirketler arasında ortak bir girişimdir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın