Benjamin Cowen, Cardano’nun (ADA) Toparlanacağı Zamanı Paylaştı

0

Kripto dünyasının tanınan analistlerinden ve tüccarlarından birisi olan Benjamin Cowen, Ethereum rakibi Cardano‘nun (ADA) düşüş görünümde kalması nedeniyle, daha önce paylaştığı görüşlerini güncelledi.

YouTube kanalında paylaştığı yeni videoda akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA) hakkında konuşan analist, ADA’nın geniş bir ticaret aralığına girdiğini ve önümüzdeki dört ay içinde yeniden yükselmeye başlamasını beklediğini belirtti.

“En azından, Kasım ortasından Mart ayının sonuna kadar olan dönemde ADA’nın yukarı yönlü kırıldığını göreceğimize inanıyorum.”

Cowen, Cardano’nun 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) birleşimi olan ‘boğa piyasası destek bandının’ altına düştüğünü belirtti. Analist, bu düşüşün nedenini Bitcoin’nin düşüşüyle ilişkilendirdiğini de açıkladı.

ADA/BTC paritesini de inceleyen Cowen, Bitcoin‘in Cardano’ya karşı daha iyi performans göstereceğini ima etti. Ancak, bu eğilimi sona erdirecek bir katalizör olduğunu da ekleyerek şunları söyledi:

“Bu durumun yaşanmasına neden olan şeyi durduracak tek gelişme, Cardano ekosisteminin gerçekten geliştiğini görmeye başlayacağımız dönem olacaktır. Akıllı sözleşmelerin başladığını görmek ve ekosistemi kullanan insanları görmeye başlamak, bizi kısa vadede daha ‘iyimser’ bir noktaya taşıyabilir”.

Cowen, ADA’nın şu anda takip ettiği ‘olaysız yatay hareketinin’ oldukça olağan olduğunu belirtti ve daha önce Ethereum’un da bu hareketleri takip ettiğini belirtti. Hatırlanacağı üzere ETH bu yatay hareketlerden kurtulduktan kısa bir süre sonra yukarı yönlü patlayıcı bir güç kazanmıştı.

“ADA neredeyse son 38 haftadır yatay hareket ediyor. Bu durum kripto piyasalarında yeni gelişen bir şey değil. Eğer bana inanmıyorsanız, Ethereum’u inceleyebilirsiniz. ETH’nin son piyasa döngüsünü kolayca görebilirsiniz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın