Beklentiler Yüksek: Balinaların Akın Ettiği Altcoin Yeni Dönüm Noktasına Ulaştı!

  • Yeni bir dönüm noktasına ulaşan ve büyük bir hard fork lansmanına hazırlanan popüler altcoin, en büyük Binance Smart Chain (BSC) balinalarının akınına uğradı.

Balina izleme platformu Whalestats’dan alınan verilere göre, Cardano (ADA) son 24 saat içinde ilk 100 BSC balinası tarafından en çok satın alınan 10 dijital para birimi arasında yerini alıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, şu anda platformun en büyük 100 ETH balinası tarafından en çok satın alınan on dijital para birimi arasında onuncu sırada yer alan ADA token aynı zamanda en büyük 2000 BSC balinası tarafından en çok işlem gören ilk 10 token arasında bulunuyor.

“Son dakika: Cardano, son 24 saatte 2000 en büyük BSC balinaları arasında ticaret hacmi bakımından ilk 10 içerisinde yer alıyor.”

Charless Hoskinson’dan Cardano destekçilerine iyi haber

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, “tamamen yalnızca TypeScript kullanılarak oluşturulan ve seri hale getirilen ilk Untyped Plutus Çekirdek Programını” paylaştı. Ulaşılan bu yeni dönüm noktası aslında platform için oldukça önemli bir gelişme çünkü bu, geliştiricilerin yakın gelecekte TypeScript kullanarak Cardano’da akıllı sözleşmeler yazabilecekleri anlamına gelebilir.

TypeScript, Microsoft tarafından oluşturulan ve sürdürülen JavaScript tabanlı bir programlama dilidir. Sözdizimi açısından JavaScript’in titiz bir üst kümesidir ve dile isteğe bağlı statik yazma sağlar. Devasa uygulamaların geliştirilmesi için tasarlanmıştır ve her ölçekte gelişmiş araçlar sağlama iddiasındadır.

Cardano’nun benimsenmesi büyüyor

Topluluk, Cardano ana ağında Vasil yükseltmesini başlatmaya hazırlanırken, son zamanlarda ADA token benimsenmesi, tatmin edici oranlarda arttı.

Cardano satın alımının önemli bir yüzdesi, esas olarak kripto fiyatlarındaki düşüşe rağmen direnç gösteren balina yatırımcıları tarafından gerçekleştiriliyor. Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, Cardano balinaları son 30 gün içinde portföylerine 79.1 milyon ADA ekledi. Bu büyük birikimden ise 10.000 ila 100.000 arasında ADA token tutan adresler sorumluydu.

Balinalar Vasil Mainnet lansmanını bekliyor

ADA’nın artan şekilde benimsenmesi, balinaların Vasil‘in ana ağ lansmanına hazırlandığını gösteriyor. Vasil Cardano ana ağında başlatıldığında ADA’nın değerinin artması bekleniyor ve yatırımcılar yaklaşan ralliden yararlanmak için gerekli hazırlıkları hevesle yapıyorlar.

Cardano’nun geliştirme ekibin Input Output Global (IOG) tarafından belirtildiği üzere, Vasil bu ayın sonunda ana ağda piyasaya sürülecek. Yükseltme, özellikle hız, ölçeklenebilirlik, akıllı sözleşme optimizasyonu vb. olmak üzere Cardano’nun genel performansını artırmaya yönelik olacak.

IOG her zaman Cardano için önemli yükseltmeler sunmaya odaklanıyor ve Cardano’nun başlangıcından bu yana, ağ hiçbir kesinti görmedi ve herhangi bir teknolojik aksaklık olmadan verimli bir şekilde çalışıyor.  Bu önemli dönüm noktalarına rağmen, IOG, Cardano’nun güvenliğini sağlamak için yeni güncellemeler geliştirilirken işlerin bu şekilde kalmasını sağlamak için çaba göstermeye devam ediyor.

Geçen hafta açıklanana göre Cardano, bu ayki geliştirme faaliyetlerinde tüm kripto para projelerinin önünde yer aldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday, thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.