Başarılı Analist: “Bu Coin Parlayan Yıldız!”

Bloomberg kanalının emtia analistleri, kripto para piyasasının finansal piyasaların geri kalanından daha iyi performans göstermeye hazır olduğunu belirtti.

Bloomberg Intelligence programının ‘Kripto’lar Güncel Görünüm’ raporunda, analist Mike McGlone ve Jamie Douglas Coutts, finansal piyasalarda boğalar geri dönüş başladığında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI) içindeki altcoin’lerin de dahil olduğu kripto varlıkların piyasanın parlayan yıldızı olacağını düşünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bloomberg analistleri, dijital varlık piyasalarının, Bitcoin’in hisse senedi piyasalarıyla sıkı bir şekilde ilişkilendirilmek yerine risksiz bir varlık haline geldiğini gösterircesine canlanabileceğini söylüyor. Varlık böylece bir ‘risk varlığından’ çok bir ‘risk koruma varlığı’ olma yolunda ilerliyor.

Bitcoin ve Ethereum

Bitcoin, 2022 Yılının Geri Kalanında Lider Olacak

Mike McGlone’a göre Ekim ayı Bitcoin tarihi için 2014 yılından bu yana önemli bir yükseliş ayı oldu ve ortalama %20’lik artış kaydedildi. Bitcoin Eylül ayı boyunca düşük bir oynaklık sergilese de emtia piyasaları önemli yükselişler kaydetmeyi başardı.

Ethereum‘u da yakından inceleyen analistler, piyasa değerine göre ikinci en büyük blok zincirinin, hisse kanıtı ile son zamanlardaki başarılı birleşmesinin yeni bir bölüme girmesine yardımcı olduğunu düşünüyor. Analist göre ETH, makro ayı piyasalarında geleneksel finansal araçlardan daha istikrarlı hale geldiği bir noktada olabilir.

Ethereum risk grafiği

McGlone’a göre Ethereum fiyatı büyük ‘yuvarlak’ sayılar adını verdiği 1000 ve 2000 dolarlık aralığa saygı duyuyor. 1000 dolarlık desteğe saygı duymasıyla birlikte Nasdaq’ın 3. çeyreğinden daha iyi performans gösterdiğinin altını çizen McGlone, 1000 dolarlık desteği destek olarak tanımlarken 2000 doları direnç olarak tanımlıyor.

Bloomberg analistleri ayrıca, en çok işlem gören kripto varlık türü olan USD ile sabitlenmiş stabilcoinlerin, çalışmak için öncelikle Ethereum ağına güvendiği konusunda da iyimser.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.