Barclays Temsilcisi: İş Modellerinin Blockchain Kullanımı İçin Yenilenmesi Gerekiyor

0

Finansal hizmet sektörünün devi olan Barclays şirketindeki bir girişimci blokchain‘in mantığa uygun şekilde bir uyum içinde geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi, teknoloji haberi sitesi olan Next Web (TNW) 14 aralık’ta bildirdi.

Merkezi olmayan sert çatal etkinliğinde Barclays’dan Julian Wilson’ın yaptığı konuşmada, blok zincirlerini inşa ederken, geliştiricilerin “yaklaşımlarını ve düşünce tarzlarını yeniden yapılandırmaları gerektiğini” belirtti. Wilson, tüm iş modellerinde blok zincirinin ve teknolojinin kullanılmasının gerekmediğini açıkladı.

Ayrıca TNW Wilson’un ” yasal olarak uyumlu ve yasalar göz önünde bulundularak inşa edilen bir blok zinciri gerektiğini” belirttiğinide bildirdi.

Barclays’te blok zinciri kullanmaktan bahsederken, 300 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren bir banka için iş modelini blok zinciri temelli olarak düzenlemenin kolay olmayacağınıda belirtti.

Cointelegraph’ın Ağustos’ta bildirisine göre, Barclays, teknolojinin potansiyelini keşfetmek amacıyla bir blok zinciri hackathonuna sponsor oldu.

Barclays bu yaz için bir kripto para ticaret borsası açmayı reddetmesine rağmen, kripto para ve blockchain teknolojisine son zamanlarda büyük bir ilgi gösterdi.

Temmuz ayında ABD patent ofisi ile kripto para ve blockchain patenti olmak üzere iki patent için görüştü.

Kaynak:cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın