Barclays Temsilcisi: İş Modellerinin Blockchain Kullanımı İçin Yenilenmesi Gerekiyor

Finansal hizmet sektörünün devi olan Barclays şirketindeki bir girişimci blokchain‘in mantığa uygun şekilde bir uyum içinde geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi, teknoloji haberi sitesi olan Next Web (TNW) 14 aralık’ta bildirdi.

Merkezi olmayan sert çatal etkinliğinde Barclays’dan Julian Wilson’ın yaptığı konuşmada, blok zincirlerini inşa ederken, geliştiricilerin “yaklaşımlarını ve düşünce tarzlarını yeniden yapılandırmaları gerektiğini” belirtti. Wilson, tüm iş modellerinde blok zincirinin ve teknolojinin kullanılmasının gerekmediğini açıkladı.

Ayrıca TNW Wilson’un ” yasal olarak uyumlu ve yasalar göz önünde bulundularak inşa edilen bir blok zinciri gerektiğini” belirttiğinide bildirdi.

Barclays’te blok zinciri kullanmaktan bahsederken, 300 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren bir banka için iş modelini blok zinciri temelli olarak düzenlemenin kolay olmayacağınıda belirtti.

Cointelegraph’ın Ağustos’ta bildirisine göre, Barclays, teknolojinin potansiyelini keşfetmek amacıyla bir blok zinciri hackathonuna sponsor oldu.

Barclays bu yaz için bir kripto para ticaret borsası açmayı reddetmesine rağmen, kripto para ve blockchain teknolojisine son zamanlarda büyük bir ilgi gösterdi.

Temmuz ayında ABD patent ofisi ile kripto para ve blockchain patenti olmak üzere iki patent için görüştü.

Kaynak:cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.