Barclays Analisti Facebook’un, 2021’de Facebook Coin’den 19 Milyar Dolar Ek Gelir Elde Edicek

Barclays internet analisti Ross Sandler, bugün bir müşterisine gönderdiği notta Facebook için yeni bir gelir akışı oluşturabileceğini ve geçen yıl çıkan profil skandallarında etkilenen hisse fiyatlarının yükselmesine yardımcı olabileceğini belirtti.

Sandler işler iyi giderse Facebook, Facebook Coin ile 2021 yılına kadar 19 milyar dolar ek gelir elde edebileceğini bildirdi.

Barclays analisti, Facebook’un bugünkü kripto para birimlerine benzeyen ödeme projesini hatırladı. Kaliforniya merkezli firma olan The Menio Park tarafından 2010 yılında geliştirilen “Facebook kredileri”, kullanıcıların bu kredileri yerel para birimlerini kullanarak ön ödemeli ve uygulamalı içi satın alımlar yapmalarına sağlayan sanal para birimini temsil ediyordu.

Barclays tarafından yapılan analizden, “Facebook Coin” ilk versiyonun, mikro ödemeler ve p2p para transferleri için tek bir para birimi olarak kullanılabileceğini belirtti.

Sandler, ayrıca bu projenin kapsamını değerlendirdi ve bunun Facebook’un önceki hedeflerinden daha gelecekli bir proje olduğunu belirtti. Analist, eski ödeme platformu olan PayPal’ın eski başkanı olan şimdi ise Facebook’un blockchain ve kripto ekibinin lideri David Marcus’a dikkat çekti. Facebook kısa sür önce blockchain tabanlı bir şirket olan Chainspace’ten bir grup çalışına işe aldığını bildirdi.

Facebook’un Aralık 2018’de kendi kripto para birimini geliştiren bir Bloomberg haberine göre, New York Times (NYT), sosyal medya liderinin “Bitcoin’in başarısız olduğu kısımlarda başarmayı umduğu”, çok gizli bir kripto projesiyle ilgili haber yayımlandığı varsayımında bulunan başa bir makale yayınladı. NYT’ye göre, 50 yeni çalışan, Facebook’a ait olan üç uygulamayı (WhatsApp, Facebook Messenger ve Instagram) dahil edecek bir stabilcoin geliştirmek için çalışmalara başladığını bildiriyor.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.