Bankacılık Devinden Rapor Geldi: Kripto Paralar için Umut Yok!

Bankacılık ve yatırım devi JPMorgan, yakın tarihli bir raporda kripto para piyasasına ilişkin olumsuz görünümünü korudu.

Banka, “kripto ekosistemi için bir başka gerileme” dönemini olduğunu iddia ettiği Silvergate ağının son çöküşüne ilişkin endişelerini paylaştı.

JPMorgan’dan gelen yorumlar, Silvergate Capital’in operasyonları sonlandırma ve ‘talebe bağlı’ tasfiye etme planlarını açıklamasının ardından geldi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu gelişme kripto odaklı hisselerin yanı sıra token’ların da fiyatını düşürdü.

Bitcoin fiyatı ise 20.000 dolar seviyelerinde geziniyor. Coinbase’in hisseleri neredeyse %1 oranında düştü ve iki büyük kripto madencilik şirketi olan Riot Blockchain ve Marathon Digital’in hisselerinin her biri %2,3 oranında değer kaybetti.

JPMorgan, dolar yatırma ve çekme işlemleri için anlık ağın değiştirilmesinin zor bir görev olacağı görüşünde. Bu nedenle, Silvergate’in çöküşü, hızlı ve verimli ödeme işleme ağlarına büyük ölçüde dayanan kripto para endüstrisi için oldukça önemli ve olumsuz bir gelişme.

Banka ayrıca, talepte bir bozulmanın göstergesi olan CME vadeli işlem farkındaki tersine dönüşü de vurguluyor. Bu, yatırımcıların kripto para biriminin geleceğine daha az güvendiğinin bir işareti olarak yorumlanabilir. Banka, Kasım ayına kadar Bitcoin fiyatının 13.000 dolara düşmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.