Şubat 8, 2022

Bankacılık Devi Açıkladı: Kriptoya Yatırım Yapmak İçin Çok Mu Geç?

Wells Fargo’nun yeni araştırmasına göre, kripto para yatırımı için geç kaldığını düşünen kişiler yanılıyor olabilir.

Bankanın küresel yatırım stratejisi ekibi, Pazartesi günü yayınlanan bir notta, kripto para birimlerinin, internetin 1990’ların ortalarından sonuna kadar yaptığı gibi, bir benimseme noktasına ulaşabileceğini söyledi. Bu, bankanın kripto benimseme hızında belirgin bir genişleme beklediği anlamına geliyor.

Crypto.com verilerine göre şu anda dünyada sadece 221 milyon kişi kripto para kullanıyor. Bu, dünya nüfusunun yaklaşık %3’üne denk geliyor.

Wells Fargo, “yatırım yapmak için çok geç” argümanını kabul ettiğini, ancak buna katılmadığını belirtti. Bunun yerine banka, artan küresel kripto benimseme oranlarına dayanarak kendisini “erken ama çok erken değil” grubuna dahil ettiğini söyledi.

Wells Fargo, raporunda “Bu eğilim devam ederse, kripto para birimleri yakında erken benimseme aşamasından çıkabilir ve diğer teknolojilere benzer şekilde hiper benimseme dönüm noktasına girebilir” ifadelerini kullandı ve ekledi:

“Benimseme oranlarının artmaya başladığı ve geriye bakmadığı bir nokta var […] Kesin rakamlar bir yana, küresel kripto para benimsenmesinin arttığına ve yakında bir aşırı bükülme noktasına ulaşabileceğine şüphe yok.” 

Wells Fargo, kripto para birimlerinin yatırım evriminin yeni aşamalarında olmasına rağmen, bugün uygulanabilir yatırımlar yaptıklarına inandığını söyledi. Bununla birlikte banka, yüksek net değerli yatırımcıların kriptoya yatırım yapmak istememesinin bir numaralı nedeni olduğu için “düzenleyici engellerin” büyük bir engel olabileceğini belirtti.

Ayrıca ekip, kripto para birimlerinin geçmişteki performansının iyi bir gösterge olmayabileceğini, çünkü fiyatların esasen sıfırdan arttığını söyledi. Wells Fargo, bu konuda Bitcoin’i örnek gösterdi ve coin’i kullanılarak yapılan ilk gerçek dünya işleminin, yaklaşık 0.004 dolar değerinde olduğu zaman, piyasaya sürülmesinden 16 ay sonra gerçekleştiğine dikkat çekti. Bitcoin Ocak 2009’da piyasaya sürüldü, ancak Şubat 2011’e kadar 1 doları geçmedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Markets Insider


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.