Bank of America Ethereum için Uyardı: Alternatiflere Dikkat!

Bank of America Salı günü yayınladığı bir raporda, Ethereum blok zincirinin merkezi olmayan finans (DeFi) için önde gelen işletim sistemi olmaya devam ettiğini belirtti. Bankaya göre blok zincirine alternatif çözüm yakın zamana kadar çok fazla bulunmuyordu.

Ancak rapora göre blok zincirindeki verimlilik artmazsa ağın beninsenmesinin azalmasını beklediğini belirtti. Bankaya göre geliştiricilerin inşa edecekleri yeni uygulamalar zaman içerisinde farklı çözümlere kayma ihtimaline sahip.

Analistler Alkesh Shah ve Andrew Moss, “Ethereum’un uzun vadeli yaşayabilirliğinin, verim kapasitesini önemli ölçüde artırmak için parçalama mimarisinin uygulanmasını içeren yol haritasında ortaya konan vizyonu yerine getirme yeteneğine bağlı olduğunu düşünüyoruz” yorumu yaparak konuya ilişkin uzman görüşlerini paylaştı.

Bank of America, Ethereum’un akıllı sözleşme özellikli platformunun, uygulama geliştiricilerin platforma yönelmesiyle ilk hamle avantajı sağladığını ve bunun da merkezi olmayan uygulamaların (dApp) ve kullanıcıların sayısı arttıkça ağ etkilerine yol açtığını belirtti.

Ancak bu erken başarı, çok sayıda işlemin ağ tıkanıklığına ve işlem ücretlerinin artmasına neden olması nedeniyle “iki ucu keskin bir kılıç” oldu.

Bir dApp, kullanıcıların verilerini arkasındaki kuruluşların ellerinden uzak tutmak için blockchain teknolojisini kullanan bir uygulama olarak tanımlanabilir. Akıllı sözleşmeler, bir sözleşmenin şartlarını yerine getiren bilgisayarlı blok zinciri protokolleridir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coindesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.