Haziran 12, 2022

Balinaların Saldırdığı Altcoin’den Haziran Sonunda Bir Sıçrama Bekleniyor!

Kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen popüler bir kripto analisti olan Benjamin Cowen, En büyük BSC balinalarının peşinde olduğu ve en çok satın alınan kripto para birimleri arasında bulunan Cardano’nun (ADA) Haziran ayı sonundaki bir ralliye hazır göründüğünü ancak bunun tek bir kilit koşul altında gerçekleşeceğini söyledi.

Cardano’a ADA artık en büyük BSC balinaları tarafından en çok aranan varlıklar arasında

Popüler balina izleme platformu WhaleStats tarafından yakın zamanda atılan bir tweet’e göre, BNB Chain’deki (eskiden BSC zinciri olarak biliniyordu) wrapped ADA, bu ağda en çok satın alınan dijital para birimleri arasında ilk on listesine giriş yapmayı başardı.

Aynı veri ajansı, bununla birlikte ADA’nın BSC balinalarının sahip olduğu en büyük on kripto holding’i listesinde de yerini aldığını belirtti.

BSC balinaları durmaksızın ADA’nın peşinde

Yazım sırasında Cardano’nun BSC chain’indeki wrapped ADA’sı, satın alınan ilk on dijital para birimi arasında ilk beşinci sırada yer alıyor ve balinalar ellerinde kümülatif olarak 19.171.741 dolar değerinde ADA tutuyor.

ADA-BSC ayrıca son yirmi dört saat içinde en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimleri listesinde de beşinci sırada yer alıyor.

BSC balinası büyük miktarda MATIC’i de zulasına ekledi

ADA’nın yanı sıra, BNB Zincirindeki balinalar, Dogecoin ve MATIC gibi diğer kripto para birimlerinin de peşindeymiş gibi görünüyor.

KoinFinans tarafından da Cuma günü bildirildiği üzere, “Scarlet Witch” takma adını kullanan cüzdanın sahibi, büyük bir meme coin alımı gerçekleştirdi ve 31.666.000 dolar değerinde 400.000.000 Dogecoin‘i (DOGE) midesine indirdi.

Haber sırasında 3. sırada bulunan bu balina, Cuma günkü alımının bir kısmını satmış olsa da hala 30.311.742 dolar değerinde Dogecoin’e sahip ve DOGE şu anda dev cüzdanın kripto portföyünün yüzde 28,52’sini oluşturuyor. Genel olarak, BSC balinaları artık 47.666.195 dolar değerinde Dogecoin’e sahip.

Son günlerde oldukça aktif olan aynı BSC yatırımcısı şaşırtıcı dün erken saatlerde büyük miktarda MATIC token de satın aldı. Bu kripto para biriminden 200.000.000 token’lık bir alım gerçekleştiren balina bu alışveriş için 128.340.600 dolar ödedi.

Ancak balina bu MATIC zulasını elinde tutmadı ve halihazırda sattı veya başka bir adrese taşıdı, çünkü cüzdan artık sıfır MATIC içeriyor.

Analist bu altcoin’de Haziran sonunda bir sıçrama bekliyor, ancak…

Yeni bir strateji oturumunda konuşan Cowen, 749.000 YouTube abonesine Cardano’nun geçmişine dayanarak ADA’nın muhtemelen, analistin 20 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) bir kombinasyonu olan “boğa piyasası destek bandı” dediği noktaya kadar bir rahatlama rallisi yapacağını iddia etti.

“2018 ayı piyasası sırasında boğa piyasası destek bandına kadar birkaç ralli gördük ve sonunda bir tür çift dibe şahit olduğumuz bir tür birikim aşamasına ulaştık ve bu, toparlanıp arkaya bakmadığınız bir nokta olan bir çeşit dibe ulaştık demekten daha ikna edici…

Boğa piyasası destek bandına büyük olasılıkla geri döneceğimiz fikrini konuştuk, bu henüz doğrulanmamış bir fikirden kaynaklanıyor bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bile bilmiyorum ama bunu belirtmemizin nedenlerinden biri daha önce Bitcoin için bir Haziran rallisinden bahsetmiş olmamız.”

ada fiyatı

Tarih tekrar ederse ve Bitcoin şu anda 40.000 dolar seviyesine yakın olan boğa piyasası destek bandına ulaşacağı bir rahatlama rallisi görürse, popüler kripto analisti ADA’nın yaklaşık 0,80 dolara kadar bir hedefe ulaşma yolunda olacağını söylüyor.

“Bunu, boğa piyasası destek bandını genişletecek olursak, Haziran ayı sonuna kadar 0,75 ila 0,80 dolar seviyesi civarında bir ADA fiyatı ile karşı karşıya gelebiliriz. Bu da mevcut ADA fiyatı üzerinde küçük bir artışı ifade ediyor, belki yüzde 20 kadar ve bu, tabii ki sadece Bitcoin’in 30.000-32.000 dolar üzerinde bir tür rahatlama rallisi yaşadığını varsayarsak gerçekleşebilir.”

Yazım sırasında yüzde 10’un üzerinde ciddi bir düşüş yaşayan ADA fiyatı yazım sırasında 0,52 doalr seviyesinde bulunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl, utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.