Balinaların Birikimi Arttı: Altcoin Fiyatı Yükselebilir!

0
Balinaların Birikimi Arttı: Altcoin Fiyatı Yükselebilir!

Ethereum tabanlı kripto borsası Uniswap, 18 Haziran’dan bu yana sessiz olsa da son yedi hafta içerisinde hızlı bir şekilde %150’lik dik bir yükseliş kaydetti. Kaydedilen güçlü fiyat rallisi ile yerel token UNI, şu anda piyasa değeri açısından en büyük 15. kripto varlık olarak ön plana çıkıyor.

On-chain veri sağlayıcısı Santiment‘e göre, popüler DeFi varlığında boy gösteren güçlü balina birikimi ve artan aktif adresleri nedeniyle genel görünüm oldukça iyi durumda.

Santiment’in paylaştığı verilere göre, fiyatlar yükseldikçe aktif adres günde 1.100’ün üzerine çıktı ve devam eden güçlü adres aktivitesi ile fiyat hareketlerinin sürdürülebilirliğini kanıtladı.

Uniswap UNI

Uniswap Rallisinin Neden Balinalar mı?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Mayıs 2022 çöküşünden bu yana, balinalar yüksek oranlarda daha fazla sayıda UNI token biriktirme eğiliminde. 100 bin dolar ve üzeri olarak değerlendirilebilecek balina işlemleri, Mayıs ayı seviyelerine kadar yükselmeyi başardı. Özellikle, 100k ila 1m UNI tutan balina adresleri, son iki hafta içinde devasa bir birikim kaydetti.

“Balinalardan bahsetmişken, 100 bin dolar veya daha fazla değerde olduğunu düşündüğümüz büyük işlemlerin sayısı da Mayıs seviyelerine yaklaşıyor. Bir hafta önce, 9.69 dolara yükselen büyük fiyat artışından hemen önce oluşmaya başlayan büyük balina işlemleri yığınını açıkça görebiliyoruz. -Santiment”

UNI

İlginç bir şekilde, aktif ortalama alım satım getirileri arasında bir model de ortaya çıkmaya başladı. 30 günlük MVRV şu anda +%22,5’e kadar yükseldi, bu da +%15 veya daha fazla olan “Tehlikeli Bölge”nin oldukça üzerinde seyrettiği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, son artışla birlikte Santiment, yeni yatırımcıları temkinli olmaları konusunda da uyardı.

“Yine de orta vadeli ticari getirilerin taşmaya başlamasıyla birlikte, iyi haber şu ki uzun vadeli trader’lar (365 günlük MVRV’de) hala kayıp kaydediyor. Bu, UNI için önümüzdeki bir veya iki hafta içinde yaklaşan bir gerileme olabileceği anlamına geliyor, ancak uzun vadeli geleceği hala göz ardı ediliyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın