Balinaların Altcoin Hareketi Korkuttu: Büyük Satış mı Geliyor?

Ripple (XRP) yatırımcıları geçtiğimiz hafta boyunca büyük hacimli birçok transfer gerçekleştirdi. Balinaların bu token’ları satması halinde büyük fiyat düşüşü gerçekleşebilir.

Whale Alert’a göre, son birkaç gün içinde birkaç büyük XRP işlemi gerçekleşti.

Kümülatif olarak, 1 milyar XRP’den daha fazlası geçtiğimiz hafta transfer edildi. Ayrıca, 20 Aralık’ta milyonlarca dolar değerinde XRP transferi devam ediyor.

XRP Balinaları Oldukça Hareketli

Whale Alert, son 24 saat içerisinde yalnızca beş işlemde 500 milyon’dan fazla XRP transferi tespit etti. Bu token’ların toplam değeri 171 milyon dolara eşdeğer.

Gerçekleşen en büyük işlem 14 saat önce Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana transferle gerçekleşti. Balina, 112 milyon dolar değerinde 325,8 milyon XRP transfer etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere balinaların bu hareketi, varlıkların satılmak için merkezi borsalara veya saklanmak için kişisel cüzdanlara gönderilmesi amacıyla gerçekleştirilir.

Geçtiğimiz hafta balinaların transferleri sonrası XRP fiyatı %13 değer kaybetti. Bu düşüş, balinaların satış yapmaya hazırlandığının habercisi olabilir. Bu endişe ise fiyat üzerinde bir baskı oluşturuyor.

Öte yandan topluluk, Ripple cephesinden gelecek haberlere odaklanmış durumda. Devam eden dava ve ekosistem gelişmeleri bir süredir sessiz. Ayı piyasasının güçlenmesi ise fiyatta olumsuz etki oluşturan bir diğer unsur.

XRP, gün içinde %1 değer kaybetti ve giderek daha zayıf hale geliyor. Sonuç olarak, haber hazırlanırken 0,339 dolardan işlem görüyordu ve bir haftalık kayıplarına yenilerini ekledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.