Balinalar Yakım Oranı %240 Artan Bu Meme Coin’i Satıyor!

0
Balinalar Yakım Oranı %240 Artan Bu Meme Coin'i Satıyor!
  • Perşembe günü başlayan piyasa düzeltmesinden bu yana, en büyük Ethereum balinaları popüler bir meme coin‘de yaklaşık 33 milyon dolarlık token sattı.

Ethereum zincirindeki en büyük 5.000 balinayı takip eden WhaleStats veri toplama platformu, son 24 saat içinde bu büyük yatırımcıların Shiba Inu (SHIB) varlıklarının yaklaşık 33 milyon dolar değerinde token şeklinde küçüldüğünü paylaştı.

Bu arada, aynı zaman diliminde ikinci en büyük köpek kripto para birimi SHIB’in fiyatı da yüzde 13 düştü.

Balinaların sahip olduğu SHIB miktarı 158,5 milyon dolara düştü

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, WhaleStats web sitesindeki kripto varlıkları tablosundan elde edilen verilere göre, ilk 100 balinanın elindeki SHIB miktarı önemli ölçüde azaldı. Daha önce ellerinde 191.2 milyon dolar değerinde Shiba Inu bulunan bu balinaların cüzdanları şu anda 158.492.174 dolar değerinde SHIB token tutuyor.

Buradaki fark da devasa yatırımcıların SHIB’de yaklaşık 33 milyon dolar değerinde bir satış gerçekleştirdiklerini gösteriyor. Bu token şu anda balinaların toplam portföyünün yaklaşık yüzde 5’ini oluşturuyor.

FTT Token (FTX) ve Polygon (MATIC) gibi bir zamanlar balinalar arasında popüler olan coin’lerin, yalnızca Chainlink (LINK), Uniswap (UNI) ve Decentraland (MANA)‘nın en alt sıralarda kalmasıyla ilk on varlık listesinden kaybolduğunu belirtmekte fayda var. Öte yandan SHIB, artık bir veya ikinci sırayı işgal edemese de, bu listede sağlam bir şekilde kalmaya devam ediyor.

133 milyonluk yakım sonrası SHIB yakım oranı fırladı

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarınının takip edilebileceği bir izleme platformu olan olan Shibburn web sitesi, Twitter hesabından gerçekleştirdiği bir paylaşımda, son birkaç saat içinde adı -ed4a99 ile biten gizemli bir cüzdanın toplam 101.660.453 Shiba Inu’yu bir “inferno” cüzdanına göndererek kalıcı olarak dolaşımdan kaldırdığını belirtti.

Yukarıdaki işlemle birlikte 133.006.651 Shiba Inu coin’in yakın zamanda ölü cüzdanlarda kilitlenmesiyle birlikte, aynı kaynak kendi web sitesinde SHIB’nin toplam yanma oranının üç haneli sayıların üzerine çıktığını paylaştı.

SHIB yakım oranı yüzde 242 arttı

SHIB’nin Shibburn takipçisi 133 milyondan fazla meme token’ın yakın zamanda yakılmasının ardından Shiba Inu yakım oranının yüzde 240’tan fazla arttığını ortaya koydu. Bu arada, SHIB ve rakibi meme parası Dogecoin (DOGE), büyük fiyat düzeltmeleriyle karşı karşıya kaldı.

Bu miktarda bir SHIB zulasını yakmak ve yakma oranını yükseltmek, SHIB’in dolaşımdaki arzını azaltmak isteyen çeşitli şirket ve kişiler tarafından 18 işlemde gerçekleştirildiği bildirildi. Perşembe günü, yukarıda belirtilen web sitesi tarafından fark edilen SHIB yakım oranı artışı yüzde 345.52’yi oluşturuyordu. O gün toplam 64.506.471 Shiba Inu dolaşımdan kaldırıldı.

shiba

Bu platform, Amazon aracılığıyla başarıyla SHIB yakıyor

Akıllı telefonlar için bir oyun geliştiricisi olan Travis Johnson tarafından işletilen çevrimiçi mağaza Shib SuperStore, Ağustos ayında Amazon ile bir ortaklık programı aracılığıyla 14.804.845 SHIB’i yakmayı başardığını tweetledi.

Genel olarak, bu yakma projesinin kurucusu Amazon’un “sağlam bir günlük yakıcı” olduğuna ve Shiba Inu’nun dolaşımdaki arzını azaltmada etkili olmaya devam edeceğine inanıyor.

Shiba Inu yüzde 13 düştü

Perşembe günü gün ortasından bu yana, Shiba Inu fiyatı yüzde 13 gibi şaşırtıcı bir düşüşle son kısa vadeli rallisinde elde ettiği kazançları ortadan kaldırdı ve 0.00001468 dolar seviyesinden mevcut 0.00001277 dolara kadar düştü.

Temel olarak SHIB, Ağustos başında tuttuğu seviyelere geri döndü. Hatta popüler meme coin genel olarak, 15 Ağustos’tan bu yana yüzde 26.5’ini kaybetti. Bitcoin ve Ethereum da bugüne erken saatlerde gerçekleşen ani bir düşüşle başladı.

Kral kripto para birimi bu düşüş sonrası 22.000 doların altına düştü ve şu anda 21.400 dolar bölgesinde işlem görüyor. Ethereum fiyatı 1.700 dolar seviyesinin altına düştü ve düşmeye devam ediyor.

Belirli bir madenci grubunun, düşüşün başlamasından önceki son iki hafta içinde 142 milyon dolar değerinde yaklaşık 6.000 BTC satarak BTC fiyatındaki düşüşe katkıda bulunduğu iddia ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın