Balinalar SHIB ve DOGE’a Değil Bu Meme Coin’e Koştu!

  • ETH balinaları arasında en popüler meme kripto para birimi DOGE veya SHIB değil, en popüler iki meme coin’in rakibi oldu.

Ethereum balinaları ShibaDoge’da (SHIBDOGE) 700 milyon dolar tutarken, balinalar tarafından tutulan SHIB token miktarı ise 620 milyon dolar seviyesinde kaldı.

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE), uzun süredir kripto dünyasının gündeminde yerini aldı ve kimseye yerini kaptırmamıştı, ancak bu durum son zamanlarda yatırımcılarının ilgisini çeken BabyDoge ve ShibaDoge gibi meme kripto para birimleri nedeniyle oldukça değişti.

Başlangıçta eğlence amacıyla piyasaya sürülen coin’ler artık aktif olarak benimseniyor ve bu token’ların holder’larının sayısı ise her geçen gün artıyor ve milyonlarca insan kendilerini Shiba Ordusu veya Doge Ordusu üyesi olarak adlandırıyor. Ancak zirvedeki meme coin’lerin artık ShibDoge şeklinde yeni ve ciddi bir rakipleri var gibi görünüyor.

Bu rekabet oldukça ciddi bir hal almış durumda ve balina izleme platformu WhaleStats’dan alınan statistiklere göre ShibDoge, toplam 685 milyon dolarlık pozisyon büyüklüğü ile ilk 1000 ETH balinası arasında en çok tutulan kripto para birimi haline geldi. Bu, listede ikinci olan SHIB’den şimdiden 63 milyon dolar daha fazla.

 

Peki son zamanlarda adını sıklıkla duymaya başladığımız ShibaDoge (SHIBDOGE) projesi tam olarak nedir ve sayısız Shiba Inu ve Dogecoin klonlarından farkı nedir?

Ölümcül düşmanları bir araya getirmek

ShibaDoge’un kökleri, projenin kurucusunun Aralık ayında paylaştığı bir medium gönderisine dayandırılabilir. Kendini Peter olarak tanıtan bir adam, hedeflerinde ve özlerinde bu kadar benzer iki projenin, Shiba Inu ve Dogecoin’in nasıl ölümcül düşmanlara dönüştüğünü ve kripto piyasasının hakimiyeti için bir savaş yürüttüğünü tartışıyordu.

Merkezi olmayan topluluklar fikrinin sadık bir takipçisi olan ve iki ordu arasındaki mücadeleden bıkan Peter, sonuç olarak ShibaDoge’u (SHIBDOGE) yaratmaya karar verdi. Aynı zamanda, SHIB ve DOGE balinaları projeyi destekleyecek ve ShibaDoge ekibine katılmak için teşvik edildi.

ShibDoge’un hızlı yükselişinin balinaların yeni alevlenen ilgisinden mi kaynaklandığı yoksa projenin gerçekten temel bir başarı şansı olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.