Balinalar Şaşırttı: Ellerindeki Varlıkları Boşalttılar!

Ethereum cephesinde uzun süredir beklenen “Merge (Birleştirme)” güncellemesi nihayet başarılı bir şekilde tamamlanmıştı. Bu başarılı güncellemeye rağmen Ethereum balinaları ilginç bir yöntem tercih etti. Son günlerde yaşanan satış baskısı sırasında birçok balina ellerindeki ETH token’larını çıkarmaya başladı.

Son altı gün içinde, 1.000 ila 10.000 ETH’ye sahip adresler, kümülatif varlıklarının %2,24’ünü ellerinden çıkardı ve bu, piyasadaki göreceli büyüklükleri göz önüne alındığında, satış baskısında kayda değer bir artışa neden oldu.

Ethereum’un piyasadaki yüksek likiditesine ve en büyük piyasa değerlerinden biri olmasına rağmen, piyasa yapıcılar varlığın fiyatını etkileyen büyük satış tarafı işlem hacmini reddetmiyorlar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Santiment tarafından sağlanan veriler, Birleşme öncesindeki birikimin çoğunlukla spekülatif olduğunu ve yatırımcıların, satış baskısındaki bu kadar hızlı bir artış tamamen doğal olamayacağından, güncellemeden sonra varlığı elinde tutmayı amaçlamadıklarını açık bir şekilde ortaya koyuyor.

“Haberler gelince sat” taktiği, Birleşme tarihinden haftalar önce sık sık önerilmişti. Ancak, güncellemeden sadece birkaç gün önce, açıklanmayan nedenlerle duygu “haberleri satın al” olarak değişmiş ve beklenmedik bir sonuç yaratmıştı.

Yatırımcıların düşüncelerindeki bu değişiklik, Ethereum’un güncellemesinden birkaç gün önce %10’dan fazla artışıyla da net bir şekilde görülmüştü. Ne yazık ki PoW algoritmasının modasının geçmesinin hemen ardından Ethereum piyasadaki değerini hızla kaybetmeye başladı.

ETH, 50 günlük Hareketli Ortalamanın altına düştüğü ve artık yükseliş trendinde değil. Diğer teknik detaylar da pek iyi sonuçlar önermiyor. Ticaret hacmi sabit kalıyor, bu da eğilimin henüz azalmadığını gösteriyor ve özellikle kripto para piyasası öngörülebilir gelecekte toparlanmazsa, yeni düşük seviyelere doğru bir düşüş görülmesi oldukça olası.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.