Balinalar Şaşırttı: Ellerindeki Varlıkları Boşalttılar!

0
Balinalar Şaşırttı: Ellerindeki Varlıkları Boşalttılar!

Ethereum cephesinde uzun süredir beklenen “Merge (Birleştirme)” güncellemesi nihayet başarılı bir şekilde tamamlanmıştı. Bu başarılı güncellemeye rağmen Ethereum balinaları ilginç bir yöntem tercih etti. Son günlerde yaşanan satış baskısı sırasında birçok balina ellerindeki ETH token’larını çıkarmaya başladı.

Son altı gün içinde, 1.000 ila 10.000 ETH’ye sahip adresler, kümülatif varlıklarının %2,24’ünü ellerinden çıkardı ve bu, piyasadaki göreceli büyüklükleri göz önüne alındığında, satış baskısında kayda değer bir artışa neden oldu.

Ethereum’un piyasadaki yüksek likiditesine ve en büyük piyasa değerlerinden biri olmasına rağmen, piyasa yapıcılar varlığın fiyatını etkileyen büyük satış tarafı işlem hacmini reddetmiyorlar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Santiment tarafından sağlanan veriler, Birleşme öncesindeki birikimin çoğunlukla spekülatif olduğunu ve yatırımcıların, satış baskısındaki bu kadar hızlı bir artış tamamen doğal olamayacağından, güncellemeden sonra varlığı elinde tutmayı amaçlamadıklarını açık bir şekilde ortaya koyuyor.

“Haberler gelince sat” taktiği, Birleşme tarihinden haftalar önce sık sık önerilmişti. Ancak, güncellemeden sadece birkaç gün önce, açıklanmayan nedenlerle duygu “haberleri satın al” olarak değişmiş ve beklenmedik bir sonuç yaratmıştı.

Yatırımcıların düşüncelerindeki bu değişiklik, Ethereum’un güncellemesinden birkaç gün önce %10’dan fazla artışıyla da net bir şekilde görülmüştü. Ne yazık ki PoW algoritmasının modasının geçmesinin hemen ardından Ethereum piyasadaki değerini hızla kaybetmeye başladı.

ETH, 50 günlük Hareketli Ortalamanın altına düştüğü ve artık yükseliş trendinde değil. Diğer teknik detaylar da pek iyi sonuçlar önermiyor. Ticaret hacmi sabit kalıyor, bu da eğilimin henüz azalmadığını gösteriyor ve özellikle kripto para piyasası öngörülebilir gelecekte toparlanmazsa, yeni düşük seviyelere doğru bir düşüş görülmesi oldukça olası.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın