Nisan 30, 2022

Balinalar Dipten Bu Metaverse Coin’leri Topluyor – İşte Nedeni!

Metaverse endüstrisi, Web3’ün geliştirilmesindeki en kritik gelişmelerden birisi olarak görülüyor. Piyasa hala gelişmeye devam ederken, birçok önemli oyuncu ve bilinen kripto para birimi projeleri bu endüstrinin bir parçası olmak için sıraya giriyor. Son zamanlarda, en büyük meme kripto para birimlerinden birisi olan Shiba Inu (SHIB) bile kendi metaverse’ini piyasaya sürdü.

Bored APE NFT’nin geliştiricileri tarafından BAYC topluluğu için 17 Mart’ta piyasaya sürülen bir metaverse kripto para birimi olan ApeCoin de piyasada daha kalıcı olmak için harekete geçti. Platformun yaratıcısı Yuga Labs’ın, sanal dünyası “Otherside”ı piyasaya sürmek için hazırlandığı bildirildi. Otherside’daki arazi satışları Cumartesi günü saat 21:00 EST’de (Türkiye saati ile Pazar günü 4:00’da) başlayacak.

Balinalar dipten satın alma fırsatını kaçırmadı

Gala Games (GALA), Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) gibi Metaverse endüstrisindeki diğer önemli oyuncular da şimdiden hem şirketler hem de dev yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Birçok büyük finans kuruluşu, elektronik şirketleri ve moda tasarım firmaları bu sanal dünyalarda şimdiden arazi satın alarak yarışta kendilerine yer edindi.

CoinMarketCap’e göre, Metaverse token’larının toplam piyasa değeri son 24 saatte yaklaşık yüzde 6’nın üzerinde düştü. 24 saatlik işlem hacminde de yüzde 25 düşüş yaşayan sektörün kümülatif toplam piyasa değeri yaklaşık erek 12.7 milyar dolara kadar geriledi.

Görünüşe göre bu düşüşleri de takiben Ethereum (ETH) balinaları, düşüşü satın almak için ideal zamanı tespit etti. WhaleStats’a göre, en büyük ETH cüzdanları son 24 saat içinde portföylerine ApeCoin (APE), Shiba Inu (SHIB), Gala Games (GALA) ve Decentrland (MANA) ekledi.

metaverse

ETH balinaları 12.4 milyon dolar değerinde APE ekledi

Büyük yatırımcıların APE token çılgınlığı gittikçe artmaya devam ediyor. son bir hafta içerisinde, Bitcoin (BTC) yüzde 3’ün üzerinde bir düşüş yaşarken yüzde 40’ın üzerinde artış sağlayan ApeCoin (APE) büyük yatırımcıların ilgisini çekti.

Balina izleme platformu Whalestats‘ın verilerine göre ETH balinaları dünden bu yana birikimlerine 12.4 milyon dolardan fazla APE token ekledi. Balinaların bu hamlesinin merakla beklenen Metaverse projesi “Otherside” ile doğrudan bağlantılı olduğu düşünülüyor. BAYC NFT’lerine olan sürekli büyük talebin de yerel token Apecoin için artan talebe neden olan faktörlerden biri olduğu düşünülüyor.

GALA token da son 7 gün içinde yüzde 22’nin üzerinde ciddi bir düşüş yaşadı. Ancak, buna rağmen metaverse coin, en büyük ETH cüzdanları tarafından en çok satın alınan ilk 10 token arasına girdi. En büyük Ethereum balinaları, ellerinde 35 milyon dolardan fazla GALA token bulunuyor.

Yoğun alımların sonucunda Decentraland (MANA) da ETH balinaları tarafından en yaygın olarak tutulan kripto para birimleri arasında yerini aldı. WhaleStats’tan alınan verilere göre MANA, son 24 saatte ilk 500 balina arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmeler listesine giriş yaptı. ETH balinaları kümülatif olarak 162 milyon dolardan fazla MANA token’ı elinde tutuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.