Balinalar Dipten Bitcoin Satın Almak İçin Bir Saatte 476 Milyon USDT Yatırdı!

0

Moskovski Capital’in CIO’su, dip fiyattan aktif olarak Bitcoin satın alan kripto balinalarını gösteren bir grafik paylaştı. Söz konusu grafik Glassnode ekibi tarafından hazırlanmış verileri içeriyor.

Bitcoin fiyatındaki düşüş pek çok yatırımcının moralini bozsa da profesyoneller bunu avantaja çevirme peşinde görünüyor. Glassnode analitik firması tarafından paylaşılan veriler, 7 Nisan’da kripto balinalarının dip fiyatta Bitcoin satın almak için dijital borsalara 476 milyon USDT yatırmanın sadece bir saat sürdüğünü gösteriyor.

Lex Moskovski’nin ifadeleriyle, “Her dip seviyede, kenarda nakit sıkıntısı yok gibi görünüyor.” Yani bu verilerden, büyük yatırımcıların dipten Bitcoin almak için tetikte beklediği sonucu çıkarılabilir.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Çarşamba günü 55.000 dolar’a düşerken, kripto borsalarında toplam 677 milyon dolar değerinde birden fazla Bitcoin pozisyonunu tasfiye edildi. Bu tasfiyelerin yüzde 95’inden fazlası (yaklaşık 648 milyon dolar) Bitcoin’in long pozisyonlarıydı. Bu BTC düşüşü, tüm kripto piyasasını aşağı çekti, özellikle Ethereum’u birkaç kez 2.100 dolar seviyesinden 1.955 dolar bölgesine itti.

Daha önce paylaşılan Glassnode verilerine göre, 6 Nisan’da finans kurumları, Winklevoss’a ait Gemini borsasından 4.386 Bitcoin (257 milyon dolar değerinde) satın aldı ve soğuk cüzdana çekti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın