Mart 30, 2022

Balinalar Bu Altcoin’i Stokluyor: Ağda 42 Yeni Balina Ortaya Çıktı!

Santiment veri toplayıcısı tarafından sağlanan bir grafiğe göre, Cardano ağı büyük yatırımcıların (balinalar olarak bilinir) akışına tanık oldu. 21 Mart’tan bu yana Cardano ağındaki balina sayısı %1.7 oranında artış yaşadı. İşte detaylar.

Balinalar ADA’da stok yapıyor

Ali Martinez’in Santiment grafiğiyle paylaştığı tweet’e göre, son dokuz gün içinde Cardano ağında yaklaşık 42 yeni balina denilebilecek büyüklükte adres ortaya çıktı. Bu adresler 1 milyon ile 10 milyon arasında ADA coin tutuyor. Fiat para olarak, söz konusu miktarlar 1.2 milyon dolar ile 12 milyon dolar arasında bir değere sahip.

Grafik, ADA’nın 0.9 dolar seviyesinde işlem gördüğü bu yıl Şubat ayında balina adres sayısında büyük bir düşüş görüldüğünü de ortaya koyuyor.

Şimdi, bu cüzdanların girişlerinin eğrisi keskin bir şekilde yükselirken, ADA haftalık %23.10 artış göstererek 1.20 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ADA, kurumlardan fon akışıyla karşı karşıya

29 Mart’ta IntoTheBlock, Cardano ağının finansal kurumlardan normalden daha fazla talep gördüğünü bildirdi. 100.000 dolardan fazla ADA taşıyan on-chain ADA transferlerinin hacmi bu yıl şimdiye kadar 50 kat arttı. 28 Mart’ta, bu işlemlerin bir parçası olarak toplam 69.09 milyar ADA token’ı transfer edildi ve bu fon hareketleri, chain üzerinde taşınan toplam ADA hacminin %99’unu oluşturdu.

Cardano ağındaki bu talep artışına büyük olasılıkla ağın genel genişlemesi ve üzerinde kilitlenen toplam değer miktarının ADA’da 300 milyar doları aşması neden oldu.

Son olarak belirtmekte fayda var, coin’in piyasa değeri 40 milyar doları aştı ve fiyat iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.