Balinalar Bu Altcoin’i Stokluyor: Ağda 42 Yeni Balina Ortaya Çıktı!

0
Balinalar Bu Altcoin'i Stokluyor: Ağda 42 Yeni Balina Ortaya Çıktı!

Santiment veri toplayıcısı tarafından sağlanan bir grafiğe göre, Cardano ağı büyük yatırımcıların (balinalar olarak bilinir) akışına tanık oldu. 21 Mart’tan bu yana Cardano ağındaki balina sayısı %1.7 oranında artış yaşadı. İşte detaylar.

Balinalar ADA’da stok yapıyor

Ali Martinez’in Santiment grafiğiyle paylaştığı tweet’e göre, son dokuz gün içinde Cardano ağında yaklaşık 42 yeni balina denilebilecek büyüklükte adres ortaya çıktı. Bu adresler 1 milyon ile 10 milyon arasında ADA coin tutuyor. Fiat para olarak, söz konusu miktarlar 1.2 milyon dolar ile 12 milyon dolar arasında bir değere sahip.

Grafik, ADA’nın 0.9 dolar seviyesinde işlem gördüğü bu yıl Şubat ayında balina adres sayısında büyük bir düşüş görüldüğünü de ortaya koyuyor.

Şimdi, bu cüzdanların girişlerinin eğrisi keskin bir şekilde yükselirken, ADA haftalık %23.10 artış göstererek 1.20 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ADA, kurumlardan fon akışıyla karşı karşıya

29 Mart’ta IntoTheBlock, Cardano ağının finansal kurumlardan normalden daha fazla talep gördüğünü bildirdi. 100.000 dolardan fazla ADA taşıyan on-chain ADA transferlerinin hacmi bu yıl şimdiye kadar 50 kat arttı. 28 Mart’ta, bu işlemlerin bir parçası olarak toplam 69.09 milyar ADA token’ı transfer edildi ve bu fon hareketleri, chain üzerinde taşınan toplam ADA hacminin %99’unu oluşturdu.

Cardano ağındaki bu talep artışına büyük olasılıkla ağın genel genişlemesi ve üzerinde kilitlenen toplam değer miktarının ADA’da 300 milyar doları aşması neden oldu.

Son olarak belirtmekte fayda var, coin’in piyasa değeri 40 milyar doları aştı ve fiyat iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın