Santiment Açıkladı: Balinalar Bu Altcoin’e Akın Ediyor!

On-chain analitik firması Santiment, Ethereum tabanlı Quant (QNT) balina aktivitesi tespit etti. Firmanın verileri ise yatırımcıları heyecanlandıracak türden. İşte detaylar.

Santiment’e göre Quant, 7 Ocak’ta 187 adet “altı haneli” işlem gerçekleştirdi. Bu, Eylül 2021’den bu yana en yüksek işlemi temsil ediyor.

“Balina hareketliliğin 30 Aralık’taki son artışından sonra %10’luk hafif bir artış kaydedilmişti. Quant bugün çok daha büyük miktarda işleme tanık oldu. 100.000 dolar ve üzeri 187 QNT işlemi tespit ettik, 16 aylık en büyük veriydi.”

 

Quant fiyat tahmini

QNT token temelinde devam eden Quant Network, blockchain’ler arasında bağlantılar kurma amacına sahip. Bunun yanı sıra maliyetleri düşürme, yeni işlemleri kolaylaştırma ve bu işlemlerdeki riskleri azaltma gibi amaçlara da sahip.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere QNT fiyatı geçtiğimiz hafta yeşil bir mum göstermişti. Fiyat, 4 Ocak’taki 105 dolarlık fiyatından 116 dolara kadar yükseldi.

Santiment ayrıca, kripto piyasalarının 2023’te yavaşça toparlanırken, hisse senedi piyasasıyla sıkı bir şekilde ilişkili olduğunu söylüyor. Firmaya göre, iki pazar arasındaki bağlantının kopması Bitcoin (BTC) için olumlu olacaktır.

Kripto para piyasası Ethereum ve altcoin’ler açısından 2023’te toparlanmaya devam diyor. FTX çöküşünün ardından S&P 500 ve Bitcoin arasındaki korelasyonun azalma görülse de bu yeniden artış gösterdi. Bu kırılma BTC için iyi olacaktır.”

 

Bitcoin kırılımının arkasında ne var?

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.