Balinalar Bu 4 Altcoin’e Yönelirken Diğer 4’ünden Vazgeçti!

0
Balinalar Bu 4 Altcoin'e Yönelirken Diğer 4'ünden Vazgeçti!

Uniswap tokeni (UNI), son 24 saatteki işlem hacmine göre, Whalestats.com’un en büyük 10 ETH cüzdanı arasında kendisine yer buldu. İstatistiklere göre UNI, şu anda en iyi 100 Ethereum balinası tarafından satın alınan ilk on tokenden biri haline geldi.

Token, üç farklı ticaret kategorisinde etkileyici bir ilerleme kaydetti. Üç farklı kategoride ilk 10’a giren UNI, ortalama 28.363 dolarlık işlem hacmiyle ticaret hacmine göre 10. sırada yerini aldı.

Ortalama 13.127 dolarlık alım ile satın alınan ilk 10 token arasında da 9. sırada kendisine yer bulan popüler kripto para birimi, son 24 saatte yaklaşık yüzde 50 artışla en çok kullanılan akıllı sözleşmeler arasında da 7. sırada yer aldı.

UNI fiyatı güçlü bir geri gönüş mü yapacak?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz gibi, CoinMarketCap’e göre, piyasadaki düşüş trendini takiben UNI fiyatı 19 Haziran’da 3,37 dolara kadar geriledi. O zamandan beri, token değerinin yaklaşık yüzde 61’ini geri kazandı ve 5,40 dolar işaretinin etrafında bir alan içerisinde hareket ediyor. UNI, son 24 saatte yüzde 3’lük bir artışla yazım sırasında 5,46 dolardan işlem görüyor.

UNI altcoinler

İlginç bir şekilde, token yaklaşık bir ay önce de aynı seviyede işlem görüyordu. Ayın önemli bir bölümünde 5 dolar civarında işlem gördükten sonra UNI fiyatı 10 Haziran’da ani bir düşüş yaşamıştı. Bu süre zarfında Celsius’un Staked Ethere (stETH) maruz kaldığı keşfedildi.

Balinalar UNI’de bir fırsat görüyor

ETH balinası ‘BlueWhale0079’un en son işlemi, UNI’yi en çok satın alınan token’lar arasında ilk ona soktu. Balina, yaklaşık 2 milyon dolar değerinde 375.384 UNI satın aldı.

UNI ile birlikte, diğer DeFi token’larıı da son zamanlarda balinaların gözbebeği oldu. AAVE, The Sandbox (SAND) ve Loopring (LRC) gibi token’larda büyük balina birikimleri gözlemlendi.

Aynı adı taşıyan DeFi protokolünün yerel token’ı olan AAVE, balina birikiminin bu ayın başlarında toplam arzını yüzde 42’sinden yüzde 47’ye artırdığına şahit oldu. Ayın başlarında yaşanan keskin kayıpların ardından toparlanmaya hazır görünen Etherum tabanlı DeFi protokolü, kilitlenen toplam değere göre ikinci en büyük protokoldür.

Bir DeFi erimesine ilişkin korkuların hafiflemesi, balinaların AAVE’e olan ilgisini de artırıyor olabilir.

The Sandbox metaverse’in yerel token’ı olan SAND, projenin dikkat çekici bir bir dizi iş birliğini duyurmasının ardından istikrarlı bir birikim akışı gördü. Sandbox’ın üretken medya markalarına maruz kalması, platformun metaverse’ine emsallerine kıyasla hatırı sayılır bir dayanma gücü sunuyor ve kesinlikle balina ilgisini artırıyor.

Ethereum tabanlı protokol Loopring‘in yerel token’ı olan LRC, son üç ayda balina birikiminde yüzde 6’lık bir sıçrama gördü. Bu gelişme bir fiyat düşüşüne rağmen geldi.

Balinalar bu altcoin’lerden vazgeçti

Ancak, tüm DeFi token’ları balinalar için cazibe merkezi olmayı başaramadı. Cardano, Yearn Finance ve Dogecoin gibi token’lar devasa yatırımcıların ilgisini kaybetmiş durumda.

Özellikle Cardano (ADA), son üç ayda toplam varlıklarının yüzde 10’undan fazlasının boşaltılmasıyla en büyük balina çıkışına şahit oldu.

Popüler geliştiricisi Andre Cronje’nin projeden beklenmedik çıkışından sonra, YFI Finance de aynı şekilde sürekli bir fon çıkış akışı yaşadı. Cronje’nin önemli bir rol oynadığı başka bir girişim olan Fantom da, geliştiricinin ayrılmasından bu yana aynı şekilde değer kaybetti.

DOGE ayrıca, trader’ların Elon Musk’tan gelen olumlu yorumlardan etkilenmemesi nedeniyle ilginin azaldığına şahit oldu. Token üzerindeki geliştirme oranı da Shiba Inu, BabyDoge gibi rakiplerine göre bu yıl büyük ölçüde düştü ve trader’lara token’ı satın almak için çok bir sebep vermedi.

Kriptonun ilk parodi kripto para birimi olan DOGE ayrıca, Elon Musk’un Doge ile ilgili bir saadet zincirinin parçası olduğuna dair açılan 258 milyar dolarlık tazminat davasının ardından ağır kayıplara uğradı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın