Balinalar 150 Milyonluk Yakım Gelen Meme Coin’e Saldırdı: İlk Sıraya Yükseldi!

  • Popüler meme kripto para biriminin topluluğu 150 milyon token’ı dolaşımdan çıkarırken, en büyük Ethereum balinaları, meme coin’i ele geçirmeye devam etti. Hatta bu alım çılgınlığı token’ı kısa süreliğine balina holding’leri arasında ilk sıraya geri itmeyi başardı.

On-chain istatistik sağlayıcısı WhaleStats’a göre, Ethereum zincirindeki ilk 100 balina, meme coin’in hafta sonu boyunca yaşadığı etkileyici yükselişi takiben, önemli miktarda Shiba Inu‘yu (SHIB) satın almaya devam ediyor.

Son 24 saat içinde başka bir büyük SHIB coin yığını satın alan balinalar, hafta sonu boyunca toplam 57 milyon dolar değerinde Shiba’yı mideye indirdi.

Rehber İçeriği

Balinalar cüzdanlarına 24 milyon dolarlık SHIB ekledi

WhaleStats ekibi tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum tabanlı coin’lere sahip ilk 100 yatırımcı, Pazar gününden bu yana yaklaşık 24 milyon dolar değerinde SHIB coin satın aldı. Şimdiye kadar dev cüzdanlar, ikinci en büyük köpek para biriminde toplam 202.286,128 doları adreslerine yerleştirdi.

shib coin

Pazar günü WhaleStats tarafından yayınlanan bir tweet’e göre, yükselişten önce balinalar Shiba Inu’da 178.686.986 dolar tutuyordu. Rallinin ardından yine Pazar günü, SHIB ilk 10 varlık listesinde ilk sırayı almayı bile başardı. Ancak şimdiye kadar meme token dördüncü sıraya düştü. USDC ve USDT stabilcoinleri ilk iki sırada yerini aldı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, balina izleme paltformu dev cüzdanların Cuma gününden bu yana 33 milyon dolar değerinde SHIB aldığını bildirdi; bu da, genel olarak, hafta sonu boyunca Shiba zulalarını 57 milyon dolar eşdeğerinde artırdıkları anlamına geliyor.

Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, hafta sonu boyunca Shiba Inu, işlem sayısında ciddi bir artış gösterdi. Böylece ağ, 100.000 dolardan fazla değerinde 430 SHIB transferine tanık oldu.

SHIB coin yakımlarına tam gaz devam

SHIB ordusu, uzun vadede SHIB fiyatını önemli ölçüde artırmak amacıyla, uzun süredir düzenli bir şekilde meme token’larını dolaşımdan kaldırmaya devam ediyor. Topluluğa çeşitli platformlar da yardım ediyor. Örneğin, yakımlarının bir kısmını Amazon ortaklık programı aracılığıyla yapan bir platformun katılımıyla son 24 saat içinde devasa bir zula daha yakıldı.

150 milyon SHIB daha kayboldu.

Etherscan’dan Shiba Inu yakımları hakkında on-chain veriler toplayan ve düzenli olarak kendisi de meme token yakımı gerçekleştiren SHIB odaklı bir platform olan Shibburn verileri, son 24 saat içinde Ethereum zincirindeki harcanamayan/ölü (inferno) cüzdanlara toplam 149.629.741 SHIB gönderildiğini bildirdi.

Bu büyük miktardaki Shiba Inu, çeşitli platformlar ve bireyler tarafından 28 işlem şeklinde gerçekleştirdi.

Bu platformun hesabından yapılan daha önceki bir tweete göre, KoinFinans tarafından bildirildiği üzere, geçen hafta önemli bir miktar olan 711.465.891 SHIB coin, ölü cüzdanlara kilitlendi. Bu işlem itibari para cinsinden 11.134 ABD dolar değerindeydi. Bütün bu yakımların ardından Cumartesi ve Pazartesi günü arasında dolaşımdaki arzdan etkileyici bir miktar olan 292.259.359 meme token yığını çıkarılmış oldu.

SHIB, Twitter takipçi sayısında da DOGE’u geçti

U.Today tarafından daha önce bildirildiği üzere, SHIB takipçilerinin sayısı, orijinal meme kripto para birimi olan Dogecoin‘i (DOGE) aştı. Yazının yazıldığı sırada, Dogecoin’in hesabını takip eden 3.43 milyon hesaba karşılık, SHIB’in 3.44 milyon Twitter takipçisi var.

Shiba Inu hesabı, bu yeni önemli dönüm noktasını kutlamak için “şimdiye kadarki en iyi topluluk” olarak nitelendirdiği SHIB ordusuna teşekkür etti.

FollowerAudit ise konuya başka bir açıdan baktı ve her iki köpek coin hesabının takipçileri arasında da kabaca yüzde 10 sahte hesap bulunduğunu belirtti. SHIB için bu miktar toplamda yüzde 10 iken, Dogecoin için ise yüzde 8,7.

Shiba için bir dönüm noktasına daha ulaşıldı

Topluluk desteğini ifade eden bu dönüm noktasının yanı sıra SHIB, müşterilerine SHIB tabanlı ticaret pariteleri sunan platformların sayısını da artırıyor.

Listeleme çılgınlığına durmaksızın devam eden SHIB, KoinFinans tarafından da bildirildiği üzere, geçtiğimiz günlerde St. Vincent ve Grenadinler merkezli BlueBit.io’da da listelenmişti.

[irp posts=”62692″ name=”Dev Balinalar Zulalarını Bu Meme Coin’le Doldurdu: Yeni Listelemeler!”]

2022’nin başlarında kurulan platform 7 Ağustos’ta resmi Twitter hesabından takipçilerine Shiba Inu’nun listelenmesini isteyip istemediklerini sormuş, sonra da 13 Ağustos’ta web sitesinde Shiba Inu için alım satımın başlamış olduğunu doğrulamıştı.

Bunun yanı sıra Amerikan hedge fonu Pantera Capital tarafından desteklenen bir kripto para birimi borsası olan VALR da kullanıcılarının önümüzdeki haftalarda Shiba Inu (SHIB) ile USDC Dollar (USDC) stablecoin karşılığında trading yapabileceklerini duyurdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.