Balina 5 Trilyon SHIB Sattı Fiyat Çakıldı: Düşüşün Arkasında Kim Var?

0
Balina 5 Trilyon SHIB Sattı Fiyat Çakıldı: Düşüşün Arkasında Kim Var?

En büyük ikinci meme kripto para birimi olan Shiba Inu (SHIB), bugün büyük bir düşüş gerçekleştirdi, kripto topluluğu ise coin’in düşüşünden TRON’un kurucusu Justin Sun’ı sorumlu tuttu.

Küresel kripto para birimi piyasasındaki yaygın panik satışı, toplam kripto piyasa değerinin son gün içinde yüzde 16,06’ya varan oranlarda düşerek 1.19 trilyon dolara gerilemesini takiben hızla devam etti. Shiba Inu fiyatı da piyasanın geri kalanını takiben bugün yüzde 31’den fazla düştü ve 24 saatin en düşük seviyesi olan 0.00009145 dolara kadar ulaştı.

Shiba Inu da dahil olmak üzere dünyanın tüm büyük kripto para birimleri, tarihin en büyük panik satışlarından birini yaşadı. Satışlar yoğunlaştıkça, Shiba Inu tokeni son 24 saat içinde değerinin yüzde 31,20’sinden fazlasını kaybetti. Yazım sırasında ise SHIB fiyatı bir toparlanma yaşadı, meme coin 0,00001185 dolara kadar yükseldi ve son 24 saatlik işlem hacmi ise yazım sırasında 1.850.119.220 dolar.

Etherscan.io verilerine göre, SHIB fiyatındaki bu keskin düşüş, gizemli bir BNB balinasının, son 24 saat içinde iki büyük işlemde 52.900.000 dolar (52.90 milyon dolar) değerinde 5 trilyonluk devasa bir SHIB sattı.

shiba inu

Gizemli SHIB balinasının cüzdanında hala 31.440.000 dolar (31.44 milyon dolar) değerinde 3 trilyon SHIB bulunduruyor.

Balinadan gelen bu büyük satışın ardından, kripto topluluğunda bu gizemli cüzdanın TRON’un kurucusu Justin Sun’a ait olduğu yönünde spekülasyonlar dolaşmaya başladı.

Eski SHIB Growth Breed Üyesi olan Gossip SHIB bile bu gizemli BNB cüzdan adresini fark etti ve Justin Sun’ı etiketlediği bir tweet’te işlemlerin ekran görüntülerini paylaşarak doğrudan gerçek hikayeyi açıklamasını istedi.

“Bugün yaşanan SHIB düşüşünün arkasındaki şeytan Justin Sun mı? Komplo mu, gerçek mi?”

Sun ise SHIB destekçisinin iddialara henüz yanıt vermedi.

Shiba Inu hala yatırımcıların favorisi mi?

Büyük tasfiyeler kripto piyasalarını vurmuş olsa da, SHIB yeni yatırımcılar toplamaya devam ediyor.

CoinMarketCap verileri 10 Nisan’da 1.131.043 token holder’ı gösterirken, bu sayı 10 Mayıs’ta 1.146.848’e kadar yükseldi. Bu, haftalık ortalama 3.951 yeni token sahibi, yani günde 527 yeni yatırımcı ile sonuçlandı.

Toplam yatırımcı sayısı o zamandan beri 1.150.959’a yükseldi.

 

shiba inu adres sayısı

SHIB, bu aralar yaşanan büyük Shiba Inu panik satışlarını saymazsak, genellikle SHIB’lerini satmamayı tercih eden Ethereum (ETH) balinalarının en favori kripto para birimlerinden birisi olmaya devam ediyor.

Whalestats tarafından sağlanan verilere göre piyasadaki fiyat hareketlerini takiben yerini kaybeden SHIB, FTX token’ı takiben ETH balinaları arasında dolar bazında en büyük pozisyona sahip ikinci kripto para birimi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın