Bakkt’ın Çok Beklenen Bitcoin Vadeli İşlemleri Ticaret Platformu Yayında

0

Yatırımcılar İçin Yeni Seçenek

Bugün, Bakkt’ın öngördüğü BTC vadeli işlem piyasası açıldı. Platform, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinden onay alan türünün ilk örneği ve New York Borsası’nın işletmecisi olan ICE’nin ürünü.

Bakkt’ın BTC vadeli işlem alım satım işlemlerini kolaylaştırmaya niyeti uzun süredir planlarda olsa da çeşitli sebeplerle gecikmeye uğradı. Bakkt, bu geçtiğimiz 16 Ağustos tarihinde, şirketin ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) onay aldığını ve 23 Eylül tarihinin ilk işlem günü olarak planlandığını açıkladı.

Şu anda Chicago Ticaret Borsası ve Chicago Yönetim Kurulu Opsiyon Borsası şu anda Bitcoin vadeli işlem alım satımlarını sunuyor ama bu işlemler nakit olarak hesaplanmakta. Bakkt’ın fiziksel olarak düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmeleri, sözleşmenin süresi dolduktan sonra müşterilerin fiyat para birimindeki karşılığı yerine Bitcoin almalarına olanak sağlayacak.

Bakkt kripto dünyası için büyük bir spekülasyon ve beklenti konusu olmuştur. Birçok yorumcu, BTC’nin vadeli işlem sözleşmesinin fiziki olarak teslim edilmesinin, özellikle Bitcoin’in kurumsal olarak kabulü ve genel olarak kripto için önemli bir adım attığını düşünüyor. Kripto analisti Tom Lee’nin 19 Eylül tarihinde paylaşmış olduğu tweet:

“Bakkt ve kurumların kriptoya olan güveni artırma potansiyeli konusunda oldukça pozitif düşünüyorum.”

Bakkt platformunda ilk satış gerçekleşti. Bakkt‘ın Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada ilk fiziki teminatlı Bitcoin satışının 10.115 dolardan gerçekleştirildiği duyuruldu.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın