Bakkt Platformuna Yatırımcıların’dan Sorular Var

Kıtalararası Borsa’nın piyasaya sürülecek olan kurumsal ticaret platformu Bakkt, geçtiğimiz yıl fon sağlamada 180 milyon doların üzerinden üzerinden bir artış yakaladıktan sonra 740 milyon dolar değerinde bir değer kazandı;

Henüz herhangi bir yatırım ürününü piyasaya sürmemiş ve yatırımcılarıyla bağlantı kurmaya devam eden Bakkt, daha fazla fon toplaması durumunda değerini daha da artırabilir.

Aynı zamanda yatırımcılar arasındaki risk-getiri sorunları oranlarıyla ilgili olarak belirsizlikte kaldıklarını, Bakkt’ın resmi olarak başlatılmasını ve geleneksek platformlardan farklı tarzlarda işlem görmesini istedikleri vurgulandı.

Bir açıklamada, “Nakit akışı açısından Bakkt, sözleşme ücretlerine gör fazla kazanmayacak, bu yüzden de platformun çok fazla hacme ihtiyacı var” dedi.

“Yatırımcıların tipik olarak A Serisi için bekledikleri getirileri alması için bir çok şeyin sıraya girmesi gerekecek”

Açıklamada belirttildiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) düzenleyicisi, Bakkt’ın ilk olarak piyasaya çıkışını birkaç kez geride kaldığı operasyonlarda olan hataları gidermeye çalışıyor.

Komisyon Üyesi Berkovitz’e göre Bakkt’ın ilk ürünün Bitcoin (BTC) vadeli olarak piyasaya sürülmesini sağlamak için milletvekilleri arasında sıcak temaslar var gibi görünmekte.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.