Bakkt Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey!

Bakkt, Neden Bitcoin Yatırımcıları İçin İyi Haber Olabilir?

Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt, nihayet eylül ayında kapılarını açıyor.

Kıtalararası Borsası (ICE) tarafından başlatılan yeni kripto para ticaret platformu Bakkt, nihayet iş için açılıyor. Neredeyse bir yıl süren gecikmelerin ve yanlış başlangıçların ardından, Bakkt, Eylül ayı sonunda piyasaya sürülmek üzere Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) ve New York Eyalet Mali Hizmetler Departmanından onay aldı.

Kripto-para birimi analisti Scott Melker Twitter’daki bir yazısında, “Bakkt haberi, tartışmalı olarak kurumsal yatırımcılar için en fazla yükseliş olayıdır” dedi. Melker, fiziksel olarak iletilen bitcoin vadeli işlemlerinin nosyonunun, sahiplerin gerçek bitcoinler üretmesini veya kendi borsalarından teslimat almasını gerektireceğini açıkladı.

Bu, New York Menkul Kıymetler Borsası desteğiyle birleştirildiğinde, bitcoin pazarının hızla olgunlaştığını gösteriyor. Ve bu anahtar, finansal dünyanın sütunlarından gelen onaydır.

Bakkt, kurumsal yatırımcılara hem Bitcoin hem de diğer kripto paraların genel kabul görmesine yol açabilecek günlük ve aylık fiziksel bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunmayı amaçlamaktadır. Flexa gibi, Bakkt da planlarını yapmak için Starbucks gibi birkaç ticari perakendeciyi işe almak istiyor. Fikir, tüketicilere dijital para birimlerinde hem mal hem de hizmetleri satın almanın kolay bir yolunu sağlamaktır – sektör için anıtsal bir adımdır.

Bakkt’ın hem Bitcoin hem de yatırımcıları için neyi temsil ettiği bağlamında, NYDFS’nin şefi Linda Lacewell, belki de en iyisini açıkladı: Bakkt, “tüketicileri korurken yeniliği ilerletmek” olduğunu yazdı.

Eski bir menkul kıymetler avukatı ve Bileşik Finans genel danışmanı olan Jake Chervinsky, fikirlerini paylaştı. Bakkt’ın önemli olmasının sebebini açıkladı “CFTC ve NYDFS tarafından onaylanan ve sterlin itibarı ile desteklenen uçtan uca düzenlenmiş bir sistem aracılığıyla bitcoin satın alınması ve saklanması için bir yol sunuyor” dedi.

Ancak Chervinsky’nin belirttiği gibi, haberin kutlaması için hala çok erken. Sonuçta, CFTC ve NYDFS’den onay almak, çok uzun bir düzenleme yolunda atılan ilk adımdır ve ve Bakkt muhtemelen hala SEC ile uğraşmak zorunda.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.