Bakkt Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey!

0

Bakkt, Neden Bitcoin Yatırımcıları İçin İyi Haber Olabilir?

Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt, nihayet eylül ayında kapılarını açıyor.

Kıtalararası Borsası (ICE) tarafından başlatılan yeni kripto para ticaret platformu Bakkt, nihayet iş için açılıyor. Neredeyse bir yıl süren gecikmelerin ve yanlış başlangıçların ardından, Bakkt, Eylül ayı sonunda piyasaya sürülmek üzere Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) ve New York Eyalet Mali Hizmetler Departmanından onay aldı.

Kripto-para birimi analisti Scott Melker Twitter’daki bir yazısında, “Bakkt haberi, tartışmalı olarak kurumsal yatırımcılar için en fazla yükseliş olayıdır” dedi. Melker, fiziksel olarak iletilen bitcoin vadeli işlemlerinin nosyonunun, sahiplerin gerçek bitcoinler üretmesini veya kendi borsalarından teslimat almasını gerektireceğini açıkladı.

Bu, New York Menkul Kıymetler Borsası desteğiyle birleştirildiğinde, bitcoin pazarının hızla olgunlaştığını gösteriyor. Ve bu anahtar, finansal dünyanın sütunlarından gelen onaydır.

Bakkt, kurumsal yatırımcılara hem Bitcoin hem de diğer kripto paraların genel kabul görmesine yol açabilecek günlük ve aylık fiziksel bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunmayı amaçlamaktadır. Flexa gibi, Bakkt da planlarını yapmak için Starbucks gibi birkaç ticari perakendeciyi işe almak istiyor. Fikir, tüketicilere dijital para birimlerinde hem mal hem de hizmetleri satın almanın kolay bir yolunu sağlamaktır – sektör için anıtsal bir adımdır.

Bakkt’ın hem Bitcoin hem de yatırımcıları için neyi temsil ettiği bağlamında, NYDFS’nin şefi Linda Lacewell, belki de en iyisini açıkladı: Bakkt, “tüketicileri korurken yeniliği ilerletmek” olduğunu yazdı.

Eski bir menkul kıymetler avukatı ve Bileşik Finans genel danışmanı olan Jake Chervinsky, fikirlerini paylaştı. Bakkt’ın önemli olmasının sebebini açıkladı “CFTC ve NYDFS tarafından onaylanan ve sterlin itibarı ile desteklenen uçtan uca düzenlenmiş bir sistem aracılığıyla bitcoin satın alınması ve saklanması için bir yol sunuyor” dedi.

Ancak Chervinsky’nin belirttiği gibi, haberin kutlaması için hala çok erken. Sonuçta, CFTC ve NYDFS’den onay almak, çok uzun bir düzenleme yolunda atılan ilk adımdır ve ve Bakkt muhtemelen hala SEC ile uğraşmak zorunda.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın