Bakkt Geri Sayımı; Son 2 Gün!

Analistler Ne Bekliyor?

İki gün içinde, kripto piyasası büyük bir olay görecek: sayısız yasal gerileme ve beklenenden daha uzun süren uzun bir gelişme sürecinden sonra Bakkt, fiziksel olarak teslim edilebilir Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerini başlatacak.

Neredeyse bir yıldır, dünyanın dört bir yanındaki kripto yatırımcıları nefessiz sabırsızlıkla bu gelişmeyi bekliyorlardı. Ama daha önce de belirtildiği gibi Bakkt, gecikmelere yol açan birçok başarısızlığa maruz kalmıştır.

Tüm başarısızlıklara rağmen 23 Eylül’de açılması bekleniyor. Analistler, bu olayın Bitcoin piyasaları üzerinde kesin olarak olumlu etkileri olacağını söylüyor.

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee son olarak yaptığı 19 Eylül tarihli Twitter paylaşımıyla Bakkt’in kripto para alanı üzerindeki etkisinin Bitcoin fiyat artışı yönünde olacağını ifade etti.

Twitter’da yayınlanan bir araştırma notunda, analist Sam Doctor, 150’den fazla yatırımcı ve kurumdan temsilcilerin katıldığı bir Bakkt etkinliğinin ilk elden deneyime katıldığı için Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemleri için “kurumsal beklenti” olduğunu söyledi.

Hepsi bu değil. PlanB kullanıcı adı ile ün yapmış Bitcoin analisti, Bakkt’ın Bitcoin için de son derece önemli olduğunu ve şu anda faaliyette olan BTC vadeli işlem piyasalarının öncelikle “nakit ödemeli” olduğunu ve vadeli işlem sözleşmelerinin çözümünde hiçbir fiziksel BTC’nin yer almadığı anlamına geldiğini açıkladı.

Ayrıca, Bakkt’ın satıcıları satmak istedikleri BTC’yi almalarını zorunlu kılması; Bakkt, alıcılara sözleşmelerini gerçek paralar için kullanma şansı veriyor.

Son olarak Ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee de Bakkt hakkında görüşlerini paylaştı. Bakkt’ı kullanmayacağını itiraf etti ama McAfee buna rağmen kurumların daha önce sahip olmadıkları güven duygusunu Bakkt sayesinde kazanacağını belirtti. Bu durumun kripto para kabulü açısından olumlu bir etkiye sahip olabileceğini ima etti.

Arkasında finansal dünyanın en büyük ve kaliteli firmalarının yer aldığı Bakkt platformu, 23 Eylül’de artık resmi olarak işlemlere başlayacak. Bakkt gerçekten de beklendiği gibi büyük bir etki yaratabilecek mi? Göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.