Bakkt Geri Sayımı; Son 2 Gün!

0

Analistler Ne Bekliyor?

İki gün içinde, kripto piyasası büyük bir olay görecek: sayısız yasal gerileme ve beklenenden daha uzun süren uzun bir gelişme sürecinden sonra Bakkt, fiziksel olarak teslim edilebilir Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerini başlatacak.

Neredeyse bir yıldır, dünyanın dört bir yanındaki kripto yatırımcıları nefessiz sabırsızlıkla bu gelişmeyi bekliyorlardı. Ama daha önce de belirtildiği gibi Bakkt, gecikmelere yol açan birçok başarısızlığa maruz kalmıştır.

Tüm başarısızlıklara rağmen 23 Eylül’de açılması bekleniyor. Analistler, bu olayın Bitcoin piyasaları üzerinde kesin olarak olumlu etkileri olacağını söylüyor.

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee son olarak yaptığı 19 Eylül tarihli Twitter paylaşımıyla Bakkt’in kripto para alanı üzerindeki etkisinin Bitcoin fiyat artışı yönünde olacağını ifade etti.

Twitter’da yayınlanan bir araştırma notunda, analist Sam Doctor, 150’den fazla yatırımcı ve kurumdan temsilcilerin katıldığı bir Bakkt etkinliğinin ilk elden deneyime katıldığı için Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemleri için “kurumsal beklenti” olduğunu söyledi.

Hepsi bu değil. PlanB kullanıcı adı ile ün yapmış Bitcoin analisti, Bakkt’ın Bitcoin için de son derece önemli olduğunu ve şu anda faaliyette olan BTC vadeli işlem piyasalarının öncelikle “nakit ödemeli” olduğunu ve vadeli işlem sözleşmelerinin çözümünde hiçbir fiziksel BTC’nin yer almadığı anlamına geldiğini açıkladı.

Ayrıca, Bakkt’ın satıcıları satmak istedikleri BTC’yi almalarını zorunlu kılması; Bakkt, alıcılara sözleşmelerini gerçek paralar için kullanma şansı veriyor.

Son olarak Ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee de Bakkt hakkında görüşlerini paylaştı. Bakkt’ı kullanmayacağını itiraf etti ama McAfee buna rağmen kurumların daha önce sahip olmadıkları güven duygusunu Bakkt sayesinde kazanacağını belirtti. Bu durumun kripto para kabulü açısından olumlu bir etkiye sahip olabileceğini ima etti.

Arkasında finansal dünyanın en büyük ve kaliteli firmalarının yer aldığı Bakkt platformu, 23 Eylül’de artık resmi olarak işlemlere başlayacak. Bakkt gerçekten de beklendiği gibi büyük bir etki yaratabilecek mi? Göreceğiz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın