Bakkt CEO’sundan Yeni Platformun Önemiyle İlgili Açıklama

0

Çok uzun zamandır beklenen ve kripto para dünyası için büyük bir gelişme olarak görülen Bakkt, dün resmen işlemleri kullanıcılara açtı ama beklentileri tam olarak karşılayamadı.

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler konuyla ilgili geçtiğimiz gün açıklamada bulundu. Kelly Loeffler 23 Eylül’de yaptığı açıklamada Bakkt Bitcoin Futures sözleşmelerinin başlamasının, ABD denetiminde fiziksel Bitcoin vadeli işlemlerinin kullanıma sunulmasının önemine değindi.

Loeffler böyle bir ürünün var olmasının bile kripto dünyası için oldukça önemli olduğunu ve yatırımcıların küçük detaylara takılmaması gerektiğini ifade etti. Bunlara ek olarak Bakkt CEO’su, şirketin misyonunun “dijital varlıklara dair güven oluşturarak ve değerini açığa çıkararak küresel ekonomiye erişimi artırma” olduğunu belirtti.

Loeffler, Bakkt’ın neden önemli olduğunu gösteren üç neden sundu. Bunlardan ilki güvenilir ve denetimli altyapı sunması. Dijital para birimlerine dayalı yeni teknolojilerin ve finansal araçların yaygınlaşması da bir diğer sebep olarak sunuldu. Son olarak dijital değerleri yönetmek ve aktarmak için yenilikçi yöntemlerin hızla artırılması son sunulan önemli sebep oldu.

Loeffler son olarak şunları ekledi:

“Bakkt’ı bu kavramlar üzerine kuruyoruz. Temel ilkelerden başlıyoruz: mevzuat ve güvenli saklama yoluyla güven oluşturmak ve yaygınlığı artırmak için şeffaf ve denetimli ürünler kullanmak.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın