Bakkt CEO’sundan Yeni Platformun Önemiyle İlgili Açıklama

Çok uzun zamandır beklenen ve kripto para dünyası için büyük bir gelişme olarak görülen Bakkt, dün resmen işlemleri kullanıcılara açtı ama beklentileri tam olarak karşılayamadı.

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler konuyla ilgili geçtiğimiz gün açıklamada bulundu. Kelly Loeffler 23 Eylül’de yaptığı açıklamada Bakkt Bitcoin Futures sözleşmelerinin başlamasının, ABD denetiminde fiziksel Bitcoin vadeli işlemlerinin kullanıma sunulmasının önemine değindi.

Loeffler böyle bir ürünün var olmasının bile kripto dünyası için oldukça önemli olduğunu ve yatırımcıların küçük detaylara takılmaması gerektiğini ifade etti. Bunlara ek olarak Bakkt CEO’su, şirketin misyonunun “dijital varlıklara dair güven oluşturarak ve değerini açığa çıkararak küresel ekonomiye erişimi artırma” olduğunu belirtti.

Loeffler, Bakkt’ın neden önemli olduğunu gösteren üç neden sundu. Bunlardan ilki güvenilir ve denetimli altyapı sunması. Dijital para birimlerine dayalı yeni teknolojilerin ve finansal araçların yaygınlaşması da bir diğer sebep olarak sunuldu. Son olarak dijital değerleri yönetmek ve aktarmak için yenilikçi yöntemlerin hızla artırılması son sunulan önemli sebep oldu.

Loeffler son olarak şunları ekledi:

“Bakkt’ı bu kavramlar üzerine kuruyoruz. Temel ilkelerden başlıyoruz: mevzuat ve güvenli saklama yoluyla güven oluşturmak ve yaygınlığı artırmak için şeffaf ve denetimli ürünler kullanmak.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.